Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Öltek már a buddhizmus nevében?

BmwM3girl kérdése:

Öltek már a buddhizmus nevében?

Figyelt kérdés
Édesanyámmal folytattunk délelőtt egy magasröptű beszélgetést az egyházról, ill. a különböző vallási irányzatokról, és azon tanakodtam, vajon a buddhizmus nevében vittek-e már véghez erőszakos tettet. Hallott esetleg vlk erről már vmt?

2013. ápr. 1. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát a buddhizmus nem épp az erőszakos viselkedésről híres. :)

Nem hinném, hogy öltek már a buddhizmus nevében. Esetleg akkor hogyha valaki nagyon félreértelmezi a vallást vagy nem ismeri.

2013. ápr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezzel érveltem, hogy ez az egyik legbékésebb vallás. De anyum nagyon szabadkozott, hogy biztos történtek már ott is szégyellni való dolgok. Na mondom, ennek feltétlen utána kell néznem. :)
2013. ápr. 1. 22:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos igen , de csak saját magukat , a tibeti buddhista szerzetesek felgyújtották magukat a kínai megszállás elleni tiltakozásul . Más ilyen eseményről és a buddhizmus nevében történő gyilkolásról nem tudok .
2013. ápr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Elméletben a csávó buddhista, de én ezt nem írnám a buddhizmus számlájára...

2013. ápr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 feketepeter válasza:
A buddhizmus nevében nem tudom, de buddhisták bizony indultak már háborúba sokszor.
2013. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
sokszor öltek már
2013. jún. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen.Elég kegyetlenül nagyon sok embert:

[link]

[link]

Ezek a kis buddhás ajándék tárgyak megfüstölök jók meg minden de maga a vallás nekem nem szimpatikus.Szinte olyan mintha ezzel egyedül lennék :D.

2014. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!