Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogyan büntetnétek a...

Ti hogyan büntetnétek a különböző bűncselekményeket?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 2. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Bűncselekményhez mérten.Mondjuk szemet szemért....
2013. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A jelenleginél még szigorúbban.Kapásból eltörölném az

ilyen-olyan jó magaviseletért elengedett éveket.

Nem a sitten kell jópofának lenni,hanem kint az életben.

Valamint újra átnézetném a jogi megfogalmazásokat és

becsukni a kiskapukat.

Kész röhej amikor azért nem hoznak megfelelő súlyú ítéletet mert joghézag van és két féle módon is lehet értelmezni bizonyos dolgokat.

2013. ápr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én az orosz börtönök módszerét alkalmaznám, ahol az elítéltektől megfosztják a személyi jogok gyakorlását.

Nevüket számokra cserélik, és ha nincs meg a katonás fegyelem, akkor megy a dá dá...

Kapnak egy priccset és 4 falat ahol elgondolkozhatnak azon, hogy megérte e bűnözni.


Azért kicsit szocializálnám őket, hogy érezzék a törődést :D

Mondjuk dolgozniuk kellene a kajáért!

Nem tartja el őket az állambácsi, nem bizony, meg az adózó polgárok akiknek kárt okozott.

Kevesebben vetemednének bűnözésre ha ilyen rendszerrel riogatnák a bűnözésre hajlókat.


Persze az enyhébb bűncselekményeket kicsit finomabban kezelnék, de csak egy kicsit!

2013. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Leginkább a szemet-szemért elv alapján."Aki életet vesz el, a sajátjával fizessen érte"

Ez ugye azt is jelenti, hogy a halálbüntetést visszahozzák, ami szerintem jó ötlet, jóval nagyobb elrettentő ereje van, mint annak, hogy pár évet ül valaki a börtönben (ahol jó esetben van könyvtár, TV, étel, edzőterem) majd újra kiengedik.A cellák felszereltségét is visszább venném, az étel kenyér és víz, nincs TV és semmi ilyesmi.Én azt vallom, ezek bevezetésével kevesebb lenne a bűncselekmény is.

2013. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyilkosokat kitenném egy lakatlan szigetre valahol a csendes óceán kellős közepén, amerre nem jár hajó. Azt élnek úgy ahogy akarnak és ameddig akarnak. Persze nemileg külön szigeten lennének egymástól 500km-re, nehogy szaporodjanak az ilyenek. Persze 0eurót költenék rájuk.


Többit meg bűncselekményhez mérten. Az biztos hogy nem az adófizetők pénzét pazarolnám ezekre...

2013. ápr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem, ha a válaszolók alapján ítélkeznénk, akkor pár év és senki sem maradna itt. Szemet szemért a legnagyobb hülyeség. Egy végtelen lánc. Pontosabban, egy ember maradna a végén...

Ha a fiam egy gyilkos, ti megölitek én meg titeket, a ti apátok meg engem... hurrá.. ügyesek vagyunk...

Szerintem a rehabilitáció lenne a legideálisabb. Persze nem a mai világban. Egy ideális világban személyesen kellene foglalkozni ezekkel az emberekkel, ráébreszteni őket, hogy mi a jó és mi a rossz. Ezzel a büntetésvégrehajtással az is a gond szerintem, hogy egy olyan ember, akinek még bőven lenne esélye megváltozni, csak épp rossz voltak a családi körülmények és rossz volt az anyagi helyzet, egy olyan közegbe kerül, ahol esélye sincs változni. Mert pl. a börtönben elég nehéz jó útra térni, ha már ott is a szemet szemért felfogás van.

Szerintem a gyereket sem kell megverni, ha rosszat csinál. Teljesen másképp fogja értelmezni a dolgokat. Szerintem le kell vele ülni és elbeszélgetni. Szerintem a "bűnözők" nagy gyerekek, akiknek nem tanították meg, hogyan kellene viselkedni és beilleszkedni a társadalomba.

Persze, amit írtam nagyon általánosítás, mert van különbség aközött aki kenyeret lop és hazaviszi a családjának, meg aközött, aki élvezettel belez ki embereket, mert szereti látni a kicsordogáló vért...

De azt se felejtsük el, hogy ki fog ítélkezni? És aki ítélkezik mi alapján ítélkezik? Papírok, statisztika alapján? Az alapján, amit elmondtak arról a gonosz bűnözőről?

Nem olyan egyszerű ez a dolog. Amúgy meg van oka, hogy miért vannak ilyen emberek, mármint akik bűnözők és képesek más emberben kárt tenni. Ha nem ilyen lenne a társadalmunk és nem lenne ennyi "szemet szemért" ember, akkor talán jobb lenne...

2013. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!