Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes a Vaterán...

Szerintetek érdemes a Vaterán Cipőt venni, mert megtetszett egy converse CT és csak utánvétellel vagyok hajlandó megvenni, de nem vagyok benne biztos hogy nem kamu-e?

Figyelt kérdés

#Virág00
2013. ápr. 4. 18:31
 1/1 anonim válasza:

Mindenképp érdemes mindig beleolvasni az Eladó értékeléseibe, megnézni a regisztráció időpontját, az értékeléseit és azok arányát. Ha régi regisztrált és (szinte) csak pozitív visszajelzései vannak akkor nagy a valószínűsége hogy minden rendben fog menni ezúttal is :)


A termék eredetiségét tekintve fotó alapján sajnos nem lehetsz biztos, ha jól ismered a márkát akkor a személyes átvételnél lehet kiszűrni a hamisítványokat esetleg bár gondolom ez leginkább a távolság miatt nem kivitelezhető hisz akkor nem merülne fel a kérdés...


"csak utánvétellel vagyok hajlandó megvenni"

Biztos hogy postáz az eladó utánvéttel? Ezt az opciót megjelenítette a termék adatlapján vagy rákérdeztél?

Utánvétet szinte senki nem szereti mert költséges és ha nem veszik át akkor (tudtommal) a visszapostát is a feladó fizeti ami ugye neki így kidobott pénz így kevesen rizikóznak!


Sajnos semmire nincs garancia. Arra sem hogy az utánvéttel kért és küldött csomagban valóban az lesz amit megvásároltál hisz amíg ki nem fizeted a postás nem engedheti meg hogy felbontsd a csomagot, miután fizettél meg már szintén mindegy a dolog. (Közismert a legenda az az utánvéttel küldött csomagról melyben tégla volt a termék helyett).


Ennek tükrében ha megfelelőek az értékelések jobban járnál anyagilag ha előre utalással rendeznéd. Az ilyen esetekben (ajánlottként vagy csomagként kérd) van bizonyíték a feladásról, és ha nem érkezne meg akkor köteles kártérítést fizetni a feladó.


Ha postai úton vásárolsz (lényegtelen hogy előre utalással vagy utánvéttel) mindig rizikós hogy mi lesz a csomagban. Vitás esetekben csak az eladó jóindulatán múlik hogy feljelentés/pereskedés nélkül vállalja-e a téged ért kár megtérítését vagy sem.


Szerintem csak megbízható (értékelések alapján), régebben regisztrált eladóktól érdemes nagyobb értékben vásárolni, egyéb esetben a személyes átvételt javaslom.


Ui.: frissen regisztráltak, kevés vagy rossz értékeléssel rendelkezők illetve azok akik elzárkóznak a személyes átvételtől rizikófaktoros eladók, tőlük csak alapos megfontolás után érdemes vásárolni és ha lehet személyes átvétellel

2013. ápr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!