Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldi név felvétele?

Külföldi név felvétele?

Figyelt kérdés

Szeretnék felvenni egy második keresztnevet, azonban ez a név külföldi, a fonetikus átiratát nem szeretném felvenni.

A vezetéknevem sem magyar, azonban az állampolgárságom igen, és nincsenek megfelelő okirataim, hogy a származásomat esetleg igazolni tudjam.


Tudom, hogy hivatalosan nem lehet külföldi nevet felvenni, de gondoltam hátha tudja valaki, hogyan lenne mégis mód erre. Esetleg mivel nem változtatom meg, csak felveszek egy nevet pluszban a magyar keresztnevem mellé, kivételt tehetnek?



2013. ápr. 5. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tesznek kivételt. Mivel magyar állampolgár vagy, így csakis olyan nevet vehetsz fel (és mindegy hogy első vagy második névként) Ami Anyakönyvi bejegyzésre alkalmas utónevek jegyzékében is szerepel.
2013. ápr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ mit szeretnél. Nyilván egy Dzsenifer nagyon idétlenül és rondán néz ki.
2013. ápr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

ezek szerint várnom kell addig, amíg nem lesz külföldi állampolgárságom. nagy kár, mert ellenkező esetben valószínűleg megtartottam volna a magyart.


nem Dzsenifer akarok lenni egyébként!:) de szerintem egy külföldi név fonetikusan leírva mindenféleképpen hülyén néz ki.

2013. ápr. 6. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!