Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Romaniaban miert vannak...

Romaniaban miert vannak veszelyben a magyarok?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 10. 19:21
 1/2 tepertyu válasza:
Nos én nemtudom hogy ezt hol hallottad, de a románok utálják a magyarokat, és egyes székelyek sem szeretik a magyarországi magyarokat. A székelyek "táposoknak" nevezik a magyarországiakat!
2013. ápr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 MasieHK válasza:

Én Romániában élek,tanulok,nyolcadikos diákként,vegyes iskolában és számtalanszor tapasztaltam már,hogy a románok utálkozó megjegyzéseket tettek az osztályomra egyetlen magyar nyolcadikos osztály révén az egész iskolában. De úgy igazán nem vagyunk veszélyben,mert bár kevésbbé tisztelnek minket,jogaink mind ugyanazok,mint egy románnak. Azonban halottam olyan esetről,hogy valaki kiment Magyarba és lerománozták annak ellenére,hogy magyar,illetve erdélyi és nem tehet arról,hogy leválasztották Szatmárnémetit Magyarországtól. De ez emberektől függő. Én is azt tervezem,hogy Magyarországon fogok továbbtanulni,mert egyszerűen nem szeretek itt élni. Ráadásul még a nyelvet sem tudom rendesen. :)

Üdv.: Mase.

2013. dec. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!