Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az igaz hogy át lehet nyúlni...

Az igaz hogy át lehet nyúlni a falon, még ha maximálisan kicsi az esély rá. Olvastam valahol, hogy ha évmilliókon keresztül próbálkoznánk akkor egyszer sikerülne?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Befalaztak?
2013. ápr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha van 1 csepp eszed akkor te is tudod a választ...
2013. ápr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Shai-Hulud ***** válasza:

Persze, a nagy számok törvénye alapján, ha egy véletlen esemény megengedhető, akkor az előbb-utóbb elő is fordul.

Eddig ez teljesen igaz.

De most gondolkozzunk:

Annak, hogy a fal ÖSSZES atomja szépen félreáll az útból (mert VÉLETLENÜL éppen egy irányban mozdulnak el) ugyan nem nulla az esélye, de olyan kicsi, hogy erre igencsak soká kellene várnod.

Gyanítom, hogy az Univerzum várható életkorának néhány kvadrilliószorosát. azaz olyan "tíz az igensokadikon" évet.

Szerintem inkább vegyél egy vésőt...

2013. ápr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, mert szerinted a falat alkotó anyag atomjai csak úgy félre szoktak állni? Mégpedig annyira hogy egy kéz átférjen a résen!

Fizikából hogy sikerült átvergődni?

2013. ápr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Shai-Hulud ***** válasza:

@Digo


NINCS olyan fizikai törvény, ami tiltaná.

Az más kérdés, hogy vajon mikor, mennyi idő alatt lenne pl. 50%-os esély erre az egyedülálló jelenségre...


Köszönöm, fizikából egész jó voltam, repülőmérnökként végeztem...


Pedro

2013. ápr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 22. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!