Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a következő...

Mit tegyek, ha a következő tanulási problémával állok szemben?

Figyelt kérdés

Minden nap reggel fél hatkor kelek, hogy beérjek az iskolába. Nagyon korán van, nem tudom magamat kipihenni. Mire hazamegyek délután három óra, valamikor 4-5 óra is van. Ha részt veszek valamiben, akkor 7-8 óra is megesik. Fáradt vagyok. Eszek, beszélgetek, elolvasom a híreket...!

Rengeteg házit adnak fel, komolyakat, s másnap előfordul, hogy 4-5-ből is iratnak.

Rengeteget idegeskedek otthoni, baráti dolgok, miatt és a zenével szüntetem a feszültségem. Le szeretnék erről szokni, de nem tudom másképp levezetni a stresszt.

Teljesen nem tudok odafigyelni így a tanulásra. Kimerült vagyok, álmos, és gyakran hallgatom inkább a zenét, mint a sok baj járjon a fejembe.

Arra kérem, aki tud segítsen ebben. Van úgy, hogy éjfélben, hajnal egykor tudok aludni menni, mert sok a házim.

Ha valakinek van jó tanulási taktikája, tanácsa, hogyan tudnám könnyebben megoldani ezt a nehézséget, az írjon.

Komoly válaszolókat szeretnék!



2013. ápr. 22. 00:03
 1/3 anonim ***** válasza:

ugyanebben a helyzetben vagyok szinte :s én sem tudok megoldást. talán igyál kávét hátha az kicsit felfrissít, energiaitalt semmiképp. és csak azt tanuld ami fontos. nekem sincs soha időm semmire, és ezért pl ha tudom h másnap írunk mondjuk matekból, angolból meg énekből akk egyértelmű h az énekkel nem foglalkozok mert nem érettségizek belőle és kit érdekel:D angolból nem baj ha becsúszik egy rosszabb jegy mert úgyis jól állok, matekra meg rágyúrok mert kell a jegy. érted mire célzok? próbálj hétvégén előre dolgozni, munkafüzetekhez keress megoldókulcsokat és ha abban van házi másold át. és próbálj ne stresszelni. elalvás előtt 15perccel már ne tanulj semmit hanem kezdj el ráhangolódni az alvásra. esetleg igyál citromfű teát.

lehet kapni tanulásmódszertan könyvet, szerezz be egyet és olvasd el:)

2013. máj. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az angol nekem nagyon fontos, s mivel érettségizem, rengeteg van még mellé feladva!

Megpróbálom a citromfű teát mindenképpen.

2013. máj. 14. 16:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Hatott a citromfű tea, kérdező?

Megoldódott a tanulási problémád?

2020. dec. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!