Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ház vásárlás. Kizárás a...

Ház vásárlás. Kizárás a tulajdon jogból?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném a véleményeteket/segítségeteket kérni! Párommal ház vásárlásra adtuk a fejünket. A teljes vételár 47%-át kp.-ban párom fizeti, 17%-át én állom. A fennmaradó részt havi törlesztő részletben fizetjük, közösen, közös kasszán, együtt élve, a jelenlegi tulajdonosnak. Párom elképzelése szerint a nevem nem szerepelne tulajdoni lapon, csupán egy szerződésben rögzítenénk, a kezdeti tőkém, illetve a havi törlesztőimet. Ha bármi probléma adódna ezt az összeget visszafizetné részemre. Ebben szeretném a véleményeteket kérni! Mikre figyeljek, milyen buktatói lehetnek? Köszönöm előre is!
2013. ápr. 23. 02:38
 1/3 anonim ***** válasza:
"Párom elképzelése szerint a nevem nem szerepelne tulajdoni lapon, csupán egy szerződésben rögzítenénk" amikor ezt a részt olvastam le esett az állam.... NORMÁLIS A PÁROD ???? összesen A HÁZ 35%-át (KB) te fizeted (IGAZ ?) , akkor mi a jó büdös úristókáért ne szerepelne a neved a tulajdoni lapon ? o_0 ... (bocs ha valamit félre értettem)
2013. ápr. 23. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na a párodnak is megvan a magához való esze. Normális ember nem kér ilyet a párjától én fix, hogy lelépnék.


Miután te is jelentős összeggel járulsz hozzá egyértelmű, hogy a te neved is rajta legyen a tulajdoni lapon.


Nem is értem, mit képzel a párod, hogy lehet ilyen önző.


Ha nem jön be a kapcsolat úgy forgat ki a vagyonkádból, ahogy az a nagy könyvben meg van írva akkor is ha most nem hiszed el. Sok kapcsolat indul rózsaszín felhővel aztán jön a kijózanodás.


Ha ekkora pénzről van szó akkor nincs pardon. Szerelemben sem!! És még a részleteket is közösen fizetnétek!


Jól jegyezd meg egy szerződés csak addig szerződés, amíg egy jó kis ügyvédi csapat szét nem cincálja!


Ha ebbe belemész nagyon ostoba húzás lesz ne légy ilyen kis naiv.


Legyen csak rajta a neved és az általad fizetett összeg ehhez ragaszkodj addig egy fillért ne adj ki a kezedből!!!!


Egyébként meg ha úgyis szerződést akar meg hű de be akar biztosítani akkor meg nem lenne tökmindegy ha a te neved is a papíron lenne?


Nem ismerlek titeket de tapasztalatból mondom ennek svindli és kiforgatós szaga van.


Ne légy ostoba igen is ragaszkodj hozzá és ne hagyd, hogy némi férfiarroganciával sarokba szorítson.


Gondolom neked sem az égből pottyan a pénz hova mész ha kirak?


A perek évekig is elhúzódhatnak az ügyvéd elviszi amit a házon nyersz.


Örök kapcsolatok manapság ritkán köttetnek.


Arra is figyelj, hogy ne legyen haszonélvezeti joga a házon mert az a tulajdoninál magasabb joggal bíró dolog jogilag, egy tulajdonos egy lépést sem tehet a haszonélvező beleegyezése nélkül! Akár ki is tehet a saját tulajdonodból.


Légy észnél gondolj a jövődre. Akinek fontos vagy az nem ajánlgat ilyeneket fel miért nem tart egyenrangú partnernek téged?


Ha valami probléma adódna akkor is kifizethetne ha te is tulajdonos lennél akkor, mi a probléma? Hogy macerás lenne megszabadulni tőled?

És miből fizet ki ha már most is hitelen töritek a fejeteket?

2013. ápr. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a gyors véleményeket! Csak kíváncsi voltam, hogy az én véleményemet erősítitek vagy az övét! Köszönöm mindenkinek!


egyébként annyit fűznék hozzá, "hogy némi férfiarroganciával sarokba szorítson" épp fordított a helyzet. De a lényegen nem változtat! Köszönöm!

2013. ápr. 23. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!