Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldön házasodott magyar...

Külföldön házasodott magyar állampolgárok, hol kell érvényesíteni a házassági anyakönyvi kivonatot magyar országon hogy férjezettnek tekintsenek és nevet tudjak változtatni az okmányaimban?

Figyelt kérdés

Okmányiroda?

Magyar országon még nincsen regisztrálva hogy férjhez mentem volna csak külföldön.

Van fordítás is magyarra ,eredeti ,és hitelesített másolat.



2013. máj. 27. 07:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Letelepedett magyar vagy külföldön vagy van magyarországon lakcímed?


Ha letelepedett magyar vagy akkor az adott országban ahol tartozkodol a konzulátus foglalkozik vele.


Ha van Mo-n lakcímed akkor a lakcímedhez tartozó anyakönyvezetöhöz kell menned, a hivatalos fordításu anyakönyvi kivonattal. Ha a férjed nem magyar, és nem eus állampolgár (vagy is valami különleges nyelvü, akkor tuti az ö személyazonosító papírjait is fordítani kell).

Az anyakönyv vezetö elküldi a külüyminisztériumba, és ott hivatalosítják, és majd ezzel mehetsz az okmányirodába.


Azt nem érteml, hogy ezt miért nem mondták el neked, mikor engedélyt kértél az esküvöhöz, mert ugye kellett a papír, hogy nem vagy házas amit szintén az anyakönyvezetönél kell kérvényezni, és a külügyminisztérium hagy jóvá. Vagy a magyar konzulátusnál kell kérni, de ott akkor is elkellett volna mondaniuk, hogy köteles vagy bejelenteni, és hogy ezt hol teheted.

Azt hiszem a féjred is kell az anyakönyvezetöhöz, neki az aláírása is kell. Ha meg van közös gyereketek, akkor annak az anyakönyve is kell azt hiszem.


Mi tavaly csináltattuk meg.

2013. máj. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Huh ez rizikós lesz. Mert a férjem Ukrán de kárpátaljai magyar szóval fél magyar de Ukránnak számít.

Nincsen még kész az útlevele hogy közlekedni tudjon.

Magyar országi lakcímem van, és én az okmányirodából kértem ki a hajadonsági igazolást soron kívül a néppesség számláló..tól amit budapesten érvényesítettek egy aposztille nyomtatványban és pecséttel felül hitelesítették.

Amin nem én voltam személyesen.

Ez mennyire biztos hogy kell a férjem adatai is és jelenléte is?

Akkor tehát oda kell vissza mennem ahol a hajadonsági igazolást ki kértem?

2013. máj. 27. 08:43
 3/3 A kérdező kommentje:

És ez kb mennyi idő mire ez a papír fel ér a nagy konzulátusig?

Az a baj idő szűkén vagyok és se vízumom, se elintézve a hivatalos papírok.

Sőt még mire minden dokumentumom kézen lesz addig majdnem 1 hónap le telik és nekem van 3 hetem amit kinn tartózkodhatok vízum nélkül.

Nem hiszem hogy csinálnának egy ideiglenes vízumot anélkül hogy az útlevelem újítva lenne mert akkor nem fognak egyezni az adatok az útlevelemben ami leánykori ként van kiállítva és a vízum amit szerintem a férjem után felvett nevével állítanak ki.

Ha csak nem a leánykori néven állítják ki.

Mert a határon a magyar részen gondok lesznek hogy nem stimmel az adat.

Ilyen kérdésekben hol találok választ?

2013. máj. 27. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!