Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bírósági tárgyalásra kellene...

Bírósági tárgyalásra kellene mennem, de nem akarok, mert már 2x tettem vallomást, és 1x voltam már tárgyaláson. Már mindent elmondtam, és nem nem tudok mit hozzáfűzni. Meg lehet tagadni a vallomástételt a továbbiakban?

Figyelt kérdés
De a hátam közepére sem hiányzik hogy én havonta oda járkáljak. A munkahelyemen is kellemetlen.Hogyan lehetne kikerülni hogy oda járkáljak minden hónapban?
2013. máj. 30. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha nem mész el elővezetnek,és még ki is kell fizetned, ami nem kevés. Mindegy hogy tíz vagy húsz tárgyalás lesz, meg kell jelenned. Talán ha a bíróval beszélsz akkor el engedi a többi meg jelenést. Talán.
2013. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a poén az egészben, hogy a tanúnak kötelező megjelennie, a vádlott viszont távolmaradhat, neki elég ha csak az ügyvédje ott van.
2013. máj. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyszer előfordult, hogy az ország másik végére hívtak bíróságra tanúnak. Leírtam a bírónak, hogy mit tudok az ügyről és kértem, tekintsen el a megjelenésemtől. Gyorsan válaszolt, hogy nem kell elmennem. Szerintem hasonló kérelmet Te is írhatsz, szépen megfogalmazva, amit itt leírtál. Ettől rosszabb úgysem lehet...
2013. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a tárgyalás a lakóhelyem szerinti városban van.
2013. máj. 31. 10:52
 5/5 anonim válasza:
Nálam is nem rég volt egy tárgyalási időszak.Az első fok 3-ik meneténél tartunk,de ebből a 3 alkalomból csak 1-szer kellett megjelennem,amikor is elmondtam ami érdekelte őket és kész.A másik 2 alkalomra már az ügyvédem ment el.Én úgy tudom,ha szóban idéznek csak (ami a jegyzőkönyvben is fel van tüntetve),akkor nem vagy köteles megjelenni.
2013. nov. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!