Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az orvos hogyan ír ki valakit...

Az orvos hogyan ír ki valakit táppénzre?

Figyelt kérdés
hétfőn voltom az orvosnál és kérdezte hogy dolgozok e vagy tanulok annyit mondtam pályakezdő vagyok és azt mondta kiír táppénzre de nem kérdezte hol dolgozom és azt mondta ma mennyek vissza de nem mentem ez nagy baj?
2013. máj. 30. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A mennyek az nagy baj. Ha azért nem mentél el hozzá, mert még nem vagy jól, az nem annyira. Bementél dolgozni?

Az orvosnak nem kell tudnia, hol dolgozol, azért nem is kérdezi. Akkor szokták kérdezni, ha a betegség, illetve a gyógymód miatt szükséges. akkor sem a konkrét céget, hanem az odajutás idejét, módját, munkakört, veszélyeztető körülményeket.

2013. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De akkor hogy ír ki táppénzre ha nem tudja hol dolgozom?
2013. máj. 30. 12:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell tudnia, hol dolgozol. Amikor visszamégy (!), akkor odaadja neked a táppénzes papírt, és azt neked kell a munkahelyedre bevinni. Ha nem, akkor nem kapsz táppénzt! Úgyhogy "mennyél" vissza!
2013. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!