Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az első világháború után, a...

Legion kérdése:

Az első világháború után, a velünk több mint egy évszázad óta élő szerbek miért költöztek át maguktól az akkor megalakult Jugoszláviába?

Figyelt kérdés
2013. jún. 1. 13:41
1 2
 1/11 anonim válasza:
A jugoszláv vezetőség (először) törvényes módon ki akarta takarítani a kisebbségeket az országból, így az ott élő magyarokat is, ezért megkönnyítették a kitelepülésüket. Az egyik ilyen könnyítés az volt, hogy a jugoszláviai magyar házat, birtokot cserélhetett a magyarországi szerbbel, ha meg tudtak egyezni, így mindenki valamilyen szinten jól járt.
2013. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És akkor ez törvényes volt,tehát a szerb,és a magyar összedugta a fejét,és megegyezett?Viszont nem értem,miért akart egy magyarországi szerb,amelyik több száz km mélyen a magyar etnikai határon belül(Ráckevei pl.)elköltözni innen egy számára teljesen ismeretlen országba,más kultúrába?
2013. jún. 3. 15:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Talán mert annyira azért mégsem volt más. Szerb származású, tehát nem volt számára ismeretlen a kultúra. Ez talán olyan, mint most a saját helyzetem. Szerbiában születtem, pár évet éltem ott, majd kiköltöztünk Mo.-ra. Mégis visszahúz a szívem, mert oda tartozom. Talán ők is így gondolkodtak, vagy volt közöttük, aki emiatt költözött el.
2013. júl. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó,de te gondolom határontúli magyar vagy.Az a baj,hogy Magyarország nincs ott,ahol te születtél.Viszont ezek a szerbek itt éltek nálunk,generációk óta,úgy beszélték a magyart,mint a szerbet.Nekik a szerb egy idegen kultúra volt,hiszen sosem jártak szerb nyelvterületen,csak egy kis szerb szigeten a magyar tengerben.És nem értem,miért mentek ezek át oda,ahol sosem voltak?A szlovákok nagy része '45 után,a lakosságcsere idején,hazajött,mert ide kötődtek.A szerbek miért mentek el?
2013. júl. 29. 17:17
 5/11 anonim ***** válasza:
A valódi okát csak ők tudják, senki nem fogja neked megválaszolni, mert nem élt ott. Abban sem lehetsz biztos, hogy nem ismerték úgy a szerb kultúrát, mint a magyart, hiába nem éltek ott még azelőtt sosem. Kíváncsiak voltak, honnan származnak.
2013. júl. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy te határontúli vagy?Csak az a furcsa,hogy a szlovákok hazajöttek,igaz,őket erőszakkal átrakták.De megtehették volna,hogy ott maradnak,és mégis hazajöttek.Ezek meg miért mentek el,amikor generációk óta voltak velünk?
2013. júl. 29. 21:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Vajdaságból származom, 5 éves korom óta élek Magyarországon. Időnként visszamegyünk még a szüleimmel, hogy meglátogassuk a rokonokat.
2013. júl. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen,de neked van ismerettséged,kinti emlékeid.Nekik nem volt,és mégis kimentek,ez a rejtély előttem.
2013. júl. 30. 16:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Már meg is válaszoltad. Mert nem volt semmi emlékük, hát kimentek, hogy legyen.

Én már leírtam az én elméletem, csak azt tudnám megismételni.

2013. júl. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem.Emlék alatt a szűken vett gyerekkori emlékeidet értettem.Nekik a gyerekkori,a felnőttkori emlékeik,egész létezésük ide kötötte őket,generációkon keresztül.Minek kellett nekik kimenni,"hogy legyen"?Hiszen voltak,itthon.A tökéletes ismeretlenbe mentek ki,és nem értem őket...
2013. júl. 30. 23:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!