Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék megtanulni zongorázn...

Szeretnék megtanulni zongorázni? De hogy is kezdjem?

Figyelt kérdés
Nincs jó hangom amit nagyon sajnálok mert imádok énekelni.1 évet gitároztam ami nem tetszett. A zongorázás érdekel. De azt sem tudom milyen a hallásom ehhez.Kérlek segítsetek mit csináljak
2013. jún. 5. 15:26
 1/5 A kérdező kommentje:
és a szintetizátor meg a zongora közt mi a különbség? melyik jobb?
2013. jún. 5. 15:34
 2/5 anonim ***** válasza:

Van szintetizátor, zongora és pianínó. A szintetizátor egybillentyűs hangszer, kinézetre hasonló a másik 2-höz, de ennek több funkciója is van. Lehet vele különböző hangszerek hangját utánozni. pl. dob,gitár stb. Attól függ hogy milyen minőségűt veszel és mire képes. A billentyűk lenyomása sokkal könnyebb mint a zongorán/pianínón. Ez nem feltétlen rossz,de nem is jó. Annyi a különbség hogy ha előtte zongorán játszottál huzamosabb ideig, akkor első alkalommal furcsa lehet szintetizátoron játszani. Fordítva ugyanez a helyzet.


A pianínó és a zongora között pedig annyi a különbség hogy a zongora nagyobb, így nyilván valamennyivel több hang is játszható rajta. Nekem pianínóm van, mert a zongora túl nagy helyet foglalt volna el. Azt időközönként hangolni is kell, amit egy szakember kihívásával tökéletesen meg lehet oldani. (ezt pár évente kell csinálni) Javasolnám a zongorát, ha az túl nagy akkor a pianínót, mert nagyon szépen szólnak. Ha már egy jobb kategóriás szintetizátort veszel, akkor az is megközelítheti a zongorát, pianínót.


Ha gondolod, írhatsz privátban és segíthetek ebben-abban. Ugyan csak 3 évig, de zeneiskolában tanultam zongorázni.

Egyébként én meg pont most akarok elkezdeni majd gitározni, már van is egy csak még be kéne hangolni. Már oktató anyagot is vettem hozzá, mert azért zeneiskolában ennyi év után már nem kezdeném el tanulni. :)


17/L

2013. jún. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi:) A családban van egy jó zongora:) Csak nem akarok zeneiskolába járni mert ott egy óra kb 3000ft. úgyhogy nem tudom mi legyen
2013. jún. 5. 17:46
 4/5 anonim ***** válasza:
A zeneiskolában nem 3000 forint egy óra.. Félévente kb 18000-20000
2013. júl. 4. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia! Hát ajánlom neked a zongoraiskola 1 című kottát minden nagyon jól benne van!

15/L

2014. dec. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!