Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti melyik német középfokú...

Ti melyik német középfokú nyelvvizsgát ajánljátok, csak írásbelihez?

Figyelt kérdés

Telcre mentem, de csak a szóbeli része sikerült. 3 éve tanulok németet, a nyelvtanom az elég jó, viszont a szókincsem felejtős, így azért a telc elég nagy falat volt szótár nélkül. Nem nagyon ismerem a nyelvvizsgákat origóról meg eclről hallottam véleményeket eddig. Origón gondolkodtam, de azt hallottam, hogy ott elég magasak a ponthatárok.

Véleményeket meg tapasztalatokat is írjatok, meg esetleg ötletet:)

A segítségeket előre is köszönöm!



2013. jún. 14. 15:16
 1/5 anonim válasza:
Goethe Institut. Neten nézz utána, barátnőmnek bevált :)
2013. jún. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Vagy ÖSD néven is megtalálod.
2013. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ha a szókincs miatt nem sikerült, akkor az ECL-t is felejtsd el, mert ott viszont 2 200-250 szavas baráti levelet kell írni.

Szerintem az Ösd-t próbáld meg, az be szokott válni.

UI: szerintem a telchez nem kell nagy szókincs, nekem sincs az és mégis sikerült. esetleg azt is érdemes megpróbálnod még egyszer

2013. jún. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Vagy az Euroexam van még. Az elvileg most nagyon le lett egyszerűsítve, nézz utána!
2013. jún. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2013. jún. 23. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!