Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudom végighallgatni?

Miért nem tudom végighallgatni?

Figyelt kérdés
Épp megy az RTL-en a Himnusz és most is el kellett kapcsoljam, mert valamiért nem bírom végignézni/hallgatni, mert ilyenkor mindig elfog egy nagyon furcsa érzés, szomorúság és hiányérzet keveréke.. más is tapasztalt ilyet, vagy csak velem nem stimmel valami? Amúgy nem csak tv-ben, hanem élő műsoroknál, ünnepségeken is hasonlót érzek, csak nem ennyire.

2013. jún. 19. 01:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is érzek/éreztem ilyet, ahogy leírtad. Egyrészt a Himnuszunk és zenéje önmagában nem csoda, hogy ilyen érzéseket kelthet egyes emberekben. Másrészt esetemben ha a Himnuszt hallom, komolyabban kezdek gondolkodni, és olyankor mindig rádöbbenek, hogy mennyi minden nem úgy megy ahogy kellene az életemben. Ez lehetne építő jellegű is, ha ezután már úgy építeném fel a gondolkodásom és tetteimet, hogy ne legyen okom ilyeneket gondolni.
2013. jún. 19. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert a magyar himnusz olyan mint egy gyászhimnusz... Hallgasd meg a többi országét és rájössz. Tudom ajánlani:

USA, Oroszország, Olaszország, Panama himnuszát.

2013. jún. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na igen, eddig akárhány ország himnuszát hallgattam, egy sem volt annyira negatív hangulatú, mint a mienk..
2013. jún. 19. 14:54
 4/4 anonim ***** válasza:

A magyarr himnusz, Kölcsey "Hymnus"-a tulajdonképpen egy ima. Olyan ima, amely kimondottan a magyarok Istenéhez szól.

Ehhez járul az a gyönyörű - és szomorú - zene, amelyet Erkel írt hozzá.

A legtöbb nép himnusza az adott nemzet dicsőségét zengi, vagy harcra, győzelemre buzdít. És ahogy tapasztaltam, minél kisebb egy nép, minél ingatagabb a helyzete, annál nagyobb a csinnadratta a himnuszában.

A mi himnuszunk megható kérés, ima, több versszakban megindokolt könyörgés. Ezért futja el a könny még annak is a szemét is hallgatásakor, aki egyébként nem hisz Istenben, és Magyarország sem egyedüli hazája már...

Külföldi, idegen ember ezt soha nem tudja átérezni.

2013. jún. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!