Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire jó az anime? Mit szerette...

Mire jó az anime? Mit szerettek benne?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint kegyetlenül butít, nem ismerek egyetlen olyan embert, aki szereti az animéket, és teljesen ép agyilag... Be kéne tiltatni, mint a Dragon Ballt.


Íme pár példa, mire késztetnek azok a ***-ok: [link]

[link]


Én nem a kinézetük miatt nézem le őket (bár amiatt is), mert valljuk be, ők tehetnek arról, hogy a kutyám segge szebb náluk, de a gondolkodásmódjuk is igen gyerekes.


Ha valaki mégis megmagyaráznám miért szeretik ennyien, azt megköszönném!



2013. jún. 25. 23:33
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
77%

Imádom az animéket kiskorom óta, de azért én nem öltöznék be egy karakternek sem, de más igen. Animeconon szoktak beöltözni anime karakternek, és legalább jól érzik magukat a rendezvényen. Hogy miért is nézek animét? Nem tudom rá a választ. Ízlések és pofonok.Vannak olyanok amiken nevetek, de vannak komolyabb témájú animék is. Nem mindegyikben vannak szuper erővel megáldott főhősök. Rengeteg olyan anime van, amelynek van mondanivalója. De ha már itt tartunk akkor mire jó az éjjel nappal budapest, a valóvilág vagy a barátok közt és a jóban rosszban? És még nem is említettem a telenovellákat...

Azoknak sincs semmi értelmük. Viszont ha valaki animét néz akkor elkezd rajzolni, vagyis előbb utóbb egészen szép képeket fog majd készíteni, sőt ha magyar felirattal, és japán hanggal nézel egy animét akkor ragad is rád valami.

2013. jún. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
53%
Én is nézek animéket. Mégsem öltözök be.
2013. jún. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
78%

Inkább a te gondolkodásod gyerekes kedves kérdező . Vannak direktben felnőttek számára szóló műfajok (igen a dragon ball gyerekes , mivel nekik van kitalálva, ahogyan a naruto is) . Amiket képeket küldtel 1/10es cosplay kb szóval .. Cosplay-t én sem csipázom.


Azért mert jó ! Miért szeretik ennyien az amerikai sorozatokat ? A játékokat ? Mert szeretik és PONT . Ha nem tetszik ne nézd/csináld de ne szóld le csak azért mert nem ismered..


Egyébként ha úgy szólod le hogy nem is ismered ... nem csodálom hogy ez a véleményed . Annó nekem is full ugyan ez volt , de később megszerettem a kultúrát.

2013. jún. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mire jó az unaloműzésen, szórakoztatáson kívül nem tudom, de kérdezz meg egy irodalom tanárt, hogy mire jó a költészet - főleg hogy a híres költők, írók közül sokan bizonyítottan voltak már szanatóriumban és később pedig öngyilkosok lettek. Vagy kérdezd meg a hagyományőrző csoportokat, hogy miért öltöznek be és játszák el az egyes csatákat, miért tartunk farsangot stb....

Mire jó az anime? - számomra a válasz egyértelmű: mert ez feldobja a hétköznapokat, pont mint egy érdekes könyv vagy egy jó film. Én nem vagyok cosplay-es (akik beöltöznek), de jó nézni hogy mennyire jól érzik magukat ezek az emberek. Ha pedig röhögni tudsz rajtuk, akkor legalább te is szórakoztatónak találod a dolgot.

Szerinted melyik a gyerekesebb: felnőtt témájú animét nézni, érdekes kosztümöket készíteni és beöltözni vagy pedig a hobbyja/kinézete alapján elítélni és emiatt kiközösíteni az embereket?

2013. jún. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
81%

Már megbocsáss kedves kérdező, de hihetetlen buta vagy. Nézz utána a dolgoknak. Ez valószínűleg egy rendezvény, melynek alkalmára beöltöztek. Nem rosszabb mint a jelmezes bál, farsang és társaik.

Egyébként azért szeretik ennyien, mert nem butító ahogy írtad. Na a TV- ben szereplő szarok azok a butítóak. Jóban rosszban, Barátok közt, Éjjel nappal Budapest, latin-amerikai sorozatok soroljam még? Az anime ezeknél semmivel nem rosszabb, sőt...

Valaki filmeket, sorozatokat néz, valaki zenél, más sportol. Kinek-mi.

Amúgy halkan megsúgom, hogy a Mátrix c. filmet is egy animéről mintázták, aminek nem kis sikere lett.

Lehet szeretni, lehet utálni engem nem érdekel, hogy melyik oldalon állsz, de nézz már utána mielőtt kérdezel és ne írj ilyen butaságokat.

Amúgy szerintem egy animét nem láttál még és úgy ítélkezel.

2013. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Egyet értek az #5ös el .
2013. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
83%
Ahhoz ,hogy megértsd miért is jó az anime nekünk, előbb egy dolgot tisztáznunk kell. Az anime mint olyan, önálló külön filmipari ágazat. Amikor te azt mondod ,hogy az anime öl,butít és nyomorba dönt, Magyarországon nagyon sok ember helyesel veled. Viszont ha azt mondod a zene vagy a filmek,könyvek, sorozatok mind ostoba szennymédiumok és gyerekesek, akkor megvan az esély arra ,hogy hülyének néznek. Ennek egyszerű oka az általánosítás. Minden médiumnak megvan a maga szenny műfaja, a saját vérző sebeivel. Könnyű lenne nekem azt mondani a filmekre a valóság showk után hogy mindegyik ostobaság. Az animéket is könnyű gyerekesnek titulálni a pokémon után. Az animékben az a szép, hogy sokkal könnyebb bennük mély értelemmel és érzelmekkel ellátott művet találni mint bármely más nyugati filmben. A másik fontos dolog, hogy az anime egy idegen ország ismeretlen kultúráját és azoknak szabályait is bemutatja, a legtöbb animésnek ez fel sem tűnik és ez toleranciát tanít az embernek, ami kevéssé van jelen manapság az emberekben. Én aláírom, hogy vannak gyerekes animék, ahogy azt is ,hogy van aki túlzásba viszi ezt. De szerintem az ,ha egy 14-16 éves gyerek beöltözik, elmegy valahová szórakozni a barátaival, vagy új embereket ismer meg hasonló érdeklődési körrel, az mindenképpen pozitívumnak számít, még ha gyerekes is, akkor sincs semmi baj, mivel egy 14-16 éves gyerek még jogosan viselkedhet gyerekként. A baj ott kezdődik ,hogy zavar más hobbija anélkül, hogy az téged bármilyen szinten érintene. Megértem ha a szomszédod minden reggel max hangerőn bömbölteti az 50 wattos csöves kombóját és bemutatja neked a hiányos gitártudását, hogy az k*rvára zavar. De amikor emberek, otthon a saját kis világukban animét néznek, vagy az animés rendezvényeken animésnek öltöznek, de akár az utcán is cosplayelnek és ez téged zavar, anélkül ,hogy megszólítanának, akkor bizony benned van a hiba. Persze nyilván vannak olyanok is akik nem képesek elszakadni a hobbijuktól és olyan körben is előhozzák ezt akik nem vevők az ilyesmire, de jó lenne ha végre felnőnénk olyan szinten ,hogy a másik hobbija nem zavar, max nem érdekell.
2013. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, tényleg néhány a hasznomra vált. Ment a pozitív szavazat néhányotoknak.


Amikor nagy divat volt a Naruto, 11-13 évesen, én is megnéztem egy részt a barátnőm javaslatára, de nem kötött le, úgy ahogy az Inuyasha, Pokémon, Kilari(?) és a többi sem, amit akkoriban adtak a TV-ben. Megutáltam őket, aztán középiskolában voltak olyan lányok, akik láncokkal a nyakukban jelentek meg rózsaszín hajjal, és rohadtul nem az értelmesebbek közé tartoztak, de tény, hogy jól érezték magukat a bőrükben.


Akik válaszoltak, azok talán pont az animések másik csoportjába esnek, akik szeretik, de nem élnek-halnak érte, beöltöznek, mindig erről beszélnek, blogot vezetnek, és minden mondatuk után valami kis cuki "kawai" írásjelet tesznek.

Ha az iskolában is rózsaszín fejjel jelennek meg, és ugrálnak össze-vissza, mint valami elmeháborodottak, az igenis zavar és nem tudok szemet hunyni felette. Ahogy mondtad kedves #7., csinálja otthon.


#5. "Na a TV- ben szereplő szarok azok a butítóak. Jóban rosszban, Barátok közt, Éjjel nappal Budapest, latin-amerikai sorozatok soroljam még? "

Nem nézek TV-t mostanában, mert nem vagyok kíváncsi ezekre a semmitérő sorozatokra sem, amik a nyugdíjasok szórakoztatására vannak kitalálva.

2013. jún. 26. 13:43
 9/38 anonim ***** válasza:
kedves kérdező. a képen látható cosplay egy sz*r. [link] az igazi cosplay így néz ki kb. (de ezt egy Japán cp-zte) hogy miért szeretjük? *^* mert tanít, szórakoztat. szerintem ezért
2013. jún. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 ahmon ***** válasza:
69%

Na igen az általánosítás. Az, hogy te nem ismersz olyan embert aki animefanként ép eszű lenne, az egyszerűen csak így jött ki. De rengeteg animefan.....sőt! Továbbmegyek. Az otaku-k nagy része is teljesen épelméjű. A viselkedésMÓD az egy másik dolog. Egy rózsaszín hajú, "kawaii-ozgató", ugráló, angyalszárnyat viselő csajszira simán azt mondanád hogy nem épelméjű, de emellett lehet hogy a kisujjából kitudna rázni egy megoldást az örökmozgó megvalósítására. Jó ez egy nagyon erős túlzás, de a lényeget le lehet belőle szűrni. Tehát ha nem viselkedne úgy ahogy az animék miatt, akkor simán lehet hogy egy pápaszemes, gép előtt ülő stréber lenne.

Én imádom az animéket, sőt középiskolásként még rengetegszer be is mentem nyakörvet hordva, vagy "vámpír" kontaktlencsével. Már elmúltam bőves-bőven 21 éves, de még mindig szoktam ilyeneket. Nem teljesen beöltözni, csak így egy-egy karakteres jellemzőt magamra aggatni.


Hogy miért szeretjük? Mint már sokan leírták, az animéket le lehet sorolni, főleg ha valaki a naruto, dragon ball, pokemon sorozatokat veszi alapul. De ezek alapból a gyerek korosztálynak készítették, és ezért már alapból minden animét gyerekesnek titulálnak. Pedig nem véletlenül van a seinen műfaj is, ami egy 18-30 közötti korosztályt céloz meg. És ezek drámák legtöbbször. Van hogy csak egyszerű iskolai életet, vagy munkahelyi problémákat dolgoznak fel mindenféle komédia, vagy fantasy elem nélkül. És mégsem butít le senkit, sőt, az embereket egy probléma anime-belei feldolgozása még jobban rá is tudja venni a cselekvésre, mint az hogyha "eltántorító/szomorú" képeket mutatnak neki az aktuális dologról.

2013. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!