Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2013. július 1. -től komolyan...

2013. július 1. -től komolyan hatályba lép az új postai feladás/kézbesítés?

Figyelt kérdés

[link]

Ezen a honlapon az utolsó előtti hasábban olvastam: "További változás, hogy azon küldemény, amely mérete vagy alakja miatt nem fér be a postaládába, kizárólag könyvelt küldeményként, például ajánlott levélként, csomagként adható postára." Ezt tényleg megtehetik? Miért nincsenek ezek kiplakátolva a postán vagy bárhol? Mi lesz így a vaterásokkal? Remélem ez az egész nem igaz! Ti mit hallottatok erről? (Bocsi ha rossz helyre tettem a témát, de nem találtam ennél jobb helyet neki!)



2013. júl. 1. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen igaz a dolog. Adott mérettől eltérő levelet csak és kizárólag ajánlottan lehet feladni. És igen, megtehetik, miért ne tehetnék meg? Nyilván jogod lesz eldönteni, hogy használni akarod-e vagy sem. És elárulom, hogy belföldi postautalványt adsz fel, még az adataidat is meg kell majd adni egy külön erre rendszeresített lapon. (ez viszont törvényi előírás, nem a posta találta ki)
2013. júl. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igen, a belföldi postautalvány feladásakor ki kell majd tölteni egy papirt amit 10 évig fog őrizni a posta. ez a pénzmosási törvény része.


a posta semmilyen felelősséget nem vállal közönséges küldeményekre, ha elveszik, hát sajnos ez van, viszont ha ajánlottként adják fel, azt remélik kevesebb cuccot fognak meglovasítani.

2013. júl. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A levélnek mondjuk megvan a mérete

(Nem lehet akkora, mint egy csomag)

2015. febr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg az, h "küldemény", elég tág fogalom -
2015. febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!