Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes elmenni műkörömépítőnek?

Érdemes elmenni műkörömépítőnek?

Figyelt kérdés

Leérettségiztem, fogalmam sincs mit kezdjek magammal. Külföldre tervezem a jövőt a párommal. Olyan szakmát szeretnék választani, ami jól fizet és külföldön is el tudok vele helyezkedni. Vagy gondolkodtam még a gyógymasszőrben. Tudtok esetleg még mást(bármi)?

Műkörömépítő tudom, jól keres, bár az alapanyagok méreg drágák, ha jól hallottam...



2013. júl. 2. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:

nem éri meg,rengeteg műkörömépítő van,telített szakma

inkább gyógymasszőrnek menj,külföldön még a cukrászok is egész jól keresnek

2013. júl. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ide 3 helyre is ki van írva, hogy műkörmöst keresnek. És az hogy működik? Saját kasszából kell fizetnem az alapanyagokat, és a haszon is az enyém, nem? Csak annyi, hogy fizetnem kell az én részemre jutó rezsit meg stb?
2013. júl. 2. 17:22
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát fizetem a helypénzt amit elkérnek, és a többi már az én dolgom?
2013. júl. 2. 17:23
 4/9 anonim válasza:
Gyógymasszőr vagyok és a műkörömépítő tanfolyamot is elvégeztem. Mindkettő OKJ-s, de a tanulnivaló ég és föld.Gyógymasszőrnek akkor menj, ha szeretsz tanulni és rá is szánod az időt.
2013. júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gabriell88 válasza:
Nem csak erről szól! míg nincs biztos vendégköröd marha nehéz elhelyezkedni.A legtöbb helyen vállalkozóival keresnek embert.Ami annyit tesz, hogy magad után kb 50-80 ezret kell kifizetned minden hónapban+ az anyagköltség ugyebár.Maga mire megszerzel minden anyagot ami kell,az több száz ezer,plusz a tanfolyamok.Igen több, mivel az alap tanfolyam csak arra jó, hogy elindulj de, hogy dolgozz is arra kevés.
2013. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gabriell88 válasza:
oh és plusz a rezsi és a bérleti díj
2013. júl. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mert annyi mindent kéne tanulni a masszőrnek? Nem hiszem hogy kell annyit mint mondjuk az érettségire.
2013. júl. 5. 13:47
 8/9 A kérdező kommentje:
Ki szeret tanulni? Ha nem szeretek tanulni ne menjek? Ilyen alapon nem megyek sehova, mert dolgozni sem szeretek.
2013. júl. 5. 13:48
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha ismerősöm 2es átlaggal gyógymasszőr lett, akkor nem gondolom hogy olyan nehéz lenne.
2013. júl. 5. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!