Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az komoly, hogy egy délelőtt...

Az komoly, hogy egy délelőtt bedobott ajánlott levél értesítőjét csak másnap reggel válthatom be a postán?

Figyelt kérdés
Délben hazaugrottam, és találtam egy ajánlott levél értesítőt az ajtón. Fogtam és azon nyomban bementem a postára, ahol a nő csak annyit mondott, hogy holnap fél nyolctól átvehetem. Ez máskor a kézbesítő postára visszatérése után (estefelé, zárás előtt) még aznap megoldható volt. Ennyire belassult volna a posta, vagy csak ellustultak az alkalmazottak?

2013. júl. 3. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg így van, nem vertek át.

Gondolom azért van így, mert napközben még a postásnál van, és csak aztán viszi be a postára, meg akkor regisztrálják stb. Hát sajnálatos, de így van.

2013. júl. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk pl ezt rá is írják az értesítőre. Átvehető itt és itt, aznap mondjuk du 6 és 7 között, többi nap reggel 8 és este 7 között. A tiéden nincs ilyen szöveg? Mert ha nincs, azt szerintem érdemes szóvá tenni. (Ha meg van, akkor elolvasni :S)
2013. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért írtam ide ezt a kérdést, mert az értesítőből semmi nem derült ki. A kézbesítési próba dátumán kívül semmi más nem volt kitöltve a papíron. Szóvá tenni meg már nem volt részemről értelme, mert ma reggel visszamentem a postára és pókerarccal átvettem a levelet.
2013. júl. 4. 10:05
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Immmmádom az ilyen kérdéseket. Igen belustultak a postai alkalmazottak. Nyilván a méretes fizetés hatására történik mindez. Úgyhogy ennek örömére tessék elmehetsz postai alkalmazottnak és belustulhatsz te is. Kicsit gondolkozni kéne, bár tudom ez elég nehéz: manapság 1 kézbesítőnek több járása van (létszám csökkenés miatt), ergó több levele, ergó többet megy a városba és lehet később ér vissza. Esetleg zárás után. Így nem fogod tudni átvenni aznap. Ez ennyire egyszerű. Szóval a kérdésre a válasz: igen, ellustultak.
2013. júl. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lustultunk el, belefáradtunk. Nagy különbség. Kérdező egyike azoknak az embereknek akik meglátják az értesítőt a postaládában majd egyenesen rohan a postára a levélért, pedig gondolhatná hogy a postás nem fog minden egyes sikertelen kézbesítés után visszatérni a postára leadni egy levelet. Ki lehet próbálni a postásságot, manapság sokan menekülnek a szar körülmények miatt.
2013. júl. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Én egy éve vagyok pesti és gondolom a Keleti pu.-s postáról van szó. Engem is meglepett ,hogy a délelőtt 11 órakkor bedobott értesítőt miért nem válthatom ki este fél 8kor?! És aki itt okoskodik, hogy mekkora melója van a postásoknak, üzenném, hogy pl. Egerben a főpostán ha megkapsz egy értesítőt, MÉG AZANAP DÉLUTÁN 3-TÓL ÁTVEHETED A CSOMAGOT! Milyen érdekes? A fővárosban meg lusták a postások! Sőt az értesítőnek is örülni kell ha bedobja az a rohadt postás!
2013. nov. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak el kell olvasni figyelmesen az értesítőt.

"A küldeményt átveheti az értesítést követő munkanaptól számított .... "

2014. máj. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Elég baj, hogy a postán visszafejlődés van. Vidéken ugyanez a helyzet, nem lehet aznap átvenni a küldeményt, immár másfél éve. Régen át lehetett venni.

Az ott dolgozók ráadásul bunkón beszélnek azokkal, akikből élnek, ráadásul buták, mint a föld.

2015. ápr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 luigi2 válasza:
45%
Tetves kommunista postásqrva nekem sem adta ki. Ott volt a kezében, láttam. De a szabály az szabály! Ne kapj fizetésemelést tíz évig te rühes r'banc.
2015. ápr. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tetves kommunista postásqrva nekem sem adta ki. Ott volt a kezében, láttam. De a szabály az szabály! Ne kapj fizetésemelést tíz évig te rühes r'banc."


Ez azért van mert a sok paraszt betrappolt a fél órával azelőtt bedobott értesítővel és verte a hepajt hogy neki máris kell a küldemény, de a postás csak 2-3 óra múlva végzett a körzetében, utána vitte vissza a maradékot a postára. Naponta akár több százan álltak sorba akár fölöslegesen, ráadásul nagy pofát nyitva mikor felvilágosították őket.

Ezért egységesen be lett vezetve a következő munkanapi átvétel.

Rá is írták az értesítőre szépen.

Így már csak azok járnak hőzöngeni, akik nem tudnak olvasni.

Ha a postai mégis dolgozó kiadja és emiatt kib*sszák a munkahelyéről, vagy 10 évig nem kap fizetésemelést, az gondolom nem érdekelne senkit.

2015. máj. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!