Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen gitáron érdemes elkezde...

Zaly kérdése:

Milyen gitáron érdemes elkezdeni a tanulást?

Figyelt kérdés
Meg szeretnék tanulni gitáron játszani, de nem tudom eldönteni, hogy klasszikuson vagy akusztikuson kezdjem meg a tanulást. Valaki tudna linkelni egy jó gitárt amin meg lehet tanulni, később ugyis lecserélem

2013. júl. 5. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt mondják klasszikuson jobb, mert az akusztikus fém húrjai eléggé megviselik az elején az ujjaidat. Ha úgyis lecseréled, akkor meg szerintem tényleg kezd a klasszikussal. De amúgy miket akarsz játszani majd? Mert én mondjuk akusztikussal kezdtem, mert nem is akartam lecserélni, meg azért annak szebb hangzása van (azokhoz, amiket én játszok), és az elején valóban nem volt kellemes, de azért túléltem. (Főleg, hogy volt előtte egy eszméletlen szar klasszikus gitár itthon amin fél méterre voltak a húrok a fogólaptól... ahhoz képest felüdülés volt. :D)
2013. júl. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát később vagy elektromost vagy akusztikust vennék és valami komolyabb lopott darabokat szeretnék játszani pl green day-től 1-2 könyebb dolgot
2013. júl. 5. 13:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Olyat vegyél, aminek jobban tetszik a hangja. Én akusztikuson tanultam (mert annak jobban tetszett a hangja, mint a klasszikusé), és nem viselte meg annyira az ujjaimat, mint ahogy neten olvastam, fele annyira se volt vészes.
2013. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és ha akusztikuson tanulok, akkor később nehezebb vagy könyebb lesz átállni pl 6 húros elektromosra
2013. júl. 6. 13:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Könnyebb lesz, mert az elektromosnak is fémhúrjai vannak, és azt szokják meg az ujjaid..
2013. júl. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
de ha már most tudod, hogy elektromos gitáron akarsz majd tanulni, akkor meg azon kezdj, ne akusztikuson.
2013. júl. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha elektromoson szeretnél játszani, akkor tényleg azzal kezd. Nem gyilkolja annyira az ujjakat a fémhúr, szerintem csak túlreagálják, vagy azoknak annyira fájdalmas volt mire megszokták, azoknak gondolom nagyon érzékeny lehetett a bőrük.

Én anno akusztikussal kezdtem, holott eleve tudtam, hogy egy év múlva váltok elektromosra, mert az akusztikus is tetszett, és azt is ki szerettem volna próbálni. Jelenleg pont az akusztikusnak új gazdát, mert jó ideje elektromoson játszom, és szegény akusztikus csak a sarokban áll...

2013. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
akármilyen gitárosnak van otthon akusztikus, illetve elektromos baltája is. ezen dolgok, hogy min kezdjen tanulni az ember, tökfölösleges kérdések. a lényeg, hogy a dolog elkezdődjön egy arra hivatott segítővel, aki ki fog oltani minden ilyen buta kérdést, amit a mostani életedre visszanézve, akár 2-3 év múlva is mulattatónak fogsz tartani. Gitározz, mind 1 mivel...söprűvel!!!
2013. júl. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8. vagyok.

Kimaradt hogy új gazdát KERESEK az akusztikusomnak..

Kihagytam az igét véletlen :"D

2013. júl. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!