Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Visszaél az anyám a személyes...

Visszaél az anyám a személyes adataimmal? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyik este, mikor párommal a szüleimnél aludtunk, anyám kivette a pénztárcánkból az összes iratunkat, és felírta magának egy kis cetlire. Tény, hogy rosszul esett a dolog, de gondoltam csak az anyám, és miért élne vissza vele. Hát tévedtem... Azóta folyamatosan regisztrálgat minket különböző "keress pénzt a neten" oldalakra, hitelfelvételekhez tanúként tüntet fel, és egyéb durva dolgok... A bankok nem igazán akarják megmondani, hogy mikor, kinek "tanúskodtunk". Rendőrségre menjek? Jelentsem fel a saját anyám?

2013. júl. 5. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először beszéld meg anyukáddal. A számodra érzékeny dolgokat pedig javítsa ki (azaz: törölje a regisztrációidat, a tanúságodat a hitelfelvételnél, stb...) Amennyiben erre nem hajlandó, illetve nem semmisíti meg a felírt adatokat akkor nincs más választásod, mint a rendőrséghez fordulni.


ui.: Nem tudom mit képzelt az anyád ^^

2013. júl. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Beszéltem már vele többször is... Olyankor besértődik, és bosszúból beregisztrál még egy oldalra...


A rendőrséggel az a bajom, hogy nem tudják megoldani, hogy ne derüljön ki, hogy én jelentettem fel... És sajnos azok ellenére amit tesz, és hogy nem a szívem csücske, mégis csak az anyám... :/

2013. júl. 5. 14:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
fenyegesd meg hogy ha még egyszer ilyet csinál rendőrségre mész és ha folytatja fordulj rendőrséghez
2013. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Oké, megfenyegetem, folytatja, elmegyek a rendőrségre, feljelentem. És utána? Ők mit csinálnak? Kimennek és mondják neki, hogy ejnye-bejnye? És mi lesz az adataimmal, amikkel már regisztrált valahova? Nem vezet listát róla, hogy hol mit/kit regisztrált be, ami nem jött be, azt csak otthagyja törlés nélkül. És a hitel papírokkal? Egy banknál nem hinném, hogy úgy megy, hogy közlik, hogy "bocsi, akkor pár éve nem volt tanú...", és akkor majd ők azt csak úgy törlik...
2013. júl. 5. 15:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrséggel való megfenyegetés az jó ötlet. Aztán, ha még nem mondtad volna el neki, mondd meg neki hogy hogy esne ha te ugyanezt csinálnád vele. Bezzeg, ha az ő adataival szórakoznának tuti nem örülne... Valahogy ezt fejtsd ki neki. Másik: te már nem az icipici kisfia vagy, hogy mindent megtehet az adataiddal.


+ Tanúként aláírás is kell? Mert ha kell és te nem voltál ott akkor nem tudom, hogy kinek az aláírását firkantották oda... Ne kerteljünk, visszaéltek az adataiddal ami bűncselekmény. Ez komoly.

2013. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ezek szerint nincs más lehetőségem... Csak a rendőrség, hiába az anyám. :/

2013. júl. 5. 15:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló vagyok: Természetesen előtte mindent tegyél meg a békés úton való rendezésre! A legvégső esetben a rendőrségre.
2013. júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hát igen de addig is vedd fel a beszélgetéseiteket, jó bizonyíték
2013. júl. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: Az a baj, hogy már mindent megtettem, de nem veszi a lapot... Komoly vitáink voltak már emiatt... :/
2013. júl. 5. 15:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta? Amúgy bruál anyád😂
2022. márc. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!