Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes folytatni?

Érdemes folytatni?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, hogy írok egy könyvet. Három része lesz.Egy mágikus tükörről, szól.Már meg is van mind a három rész címe:1. Tükörkép, 2. Megrepedve, 3. Szilánkokban.

Ez nagyon "gáz"?

Eddig ennyi van, meg, de ez még a kijavítatlan változat, úgyhogy, lehet, hogy lesz benne szóismétlés, vagy hasonló:


Tükörkép


A szüleim mindig azt mondják, hogy ne játsszak a Tükör körül. Ez eddig rendben is van, hisz nehogy betörjön, vagy hasonló. Csak… Ez a Tükör eléggé… Régi. Már 5-ször költöztünk és mindig magunkkal vittük. Egyszer a költöztető autó felborult, minden ami eltörhetett, eltört. Kivéve a Tükör. Az sértetlenül megúszta. Én most 11 éves vagyok és tulajdonképpen félek belenézni. Félek, hogy nem a saját arcom néz vissza rám. Mondjuk, van is okom óvakodni tőle. Egyszer, mikor itt voltak a barátnőim (Dóri, Laura, Gréti, Réka), Felelsz, vagy Mersz-et játszottunk. Dórinak a feladata az volt, hogy nézzen bele a rettegett Tükörbe. Amint az üveglap felé fordította az arcát, sikított, majd összekuporodott a földön. Elkezdett motyogni és előre-hátra ringatta magát. Sosem tudtuk kiszedni belőle mit látott. Miután elmondtam a szüleimnek, hogy mi történt, azt gondoltam, hogy első dolguk lesz leszedni azt az átkozott vackot. De nem. Fenthagyták. Van még egy dolog, amiért nem szimpatikus nekem a Tükör. Régen, még a nagymamáméké volt. Anyunak eredetileg volt egy testvére, Zsófi. Mikor legutoljára látták, ott játszott. Utána eltűnt, az utolsó nyom, ami maga után hagyott egy szakadt papír volt, amire előtte rajzolt. Azt már nem mondták meg nekem, hogy mit.


2013. júl. 14. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdekes lesz, csak ne ess túlzásokba. A barátnő reakciója a tükörképre kissé sok. A többi jó.
2013. júl. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam, lehetne rögtön az elején valami izgalom.
2013. júl. 14. 15:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit indokold meg, hogy a tükör miért annyira fontos a szülőknek, ill. ők látnak-e benne bármit is. Vagy ők nem csak a gyerekek.
2013. júl. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagok. Jó úton jársz, csak -szerintem- eleinte inkább az olvasó kíváncsiságát kell felkelteni, hogy végig akarja olvasni a könyvet, nem szabad rögtön mindent elétárni. Tehát érzékeltesd, hogy történt VALAMI, miután a lány belenézett, de ne teátrálisan :)


És még valami: a főszereplő sosem nézett bele, pedig ott lakik? Vagy ő védve van a szülei által?

2013. júl. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy én sosem mertem belenézni.Úgy képzeljétek, hogy akkor nem látni benne semmi különöset, ha csak épp annyi időre ránézünk, míg mondjuk megfordulunk, vagy hasonló.Csak ha rendesen BELENÉZÜNK.

(kiemelés)

2013. júl. 14. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!