Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a szeretet? És mi az...

Mi a szeretet? És mi az utálat? És mi a rosszabb a közöny vagy az utálat?

Figyelt kérdés
2008. jún. 25. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szia! A szeretet és az utálat valójában nem ellentétes dolog! A közöny véleményem szerint rosszabb, mert az azt jelenti, hogy nem foglalkozol a másikkal. Míg az utálod, azáltal is érdekel, hogy mi van a másikkal, tehát nem közönyös számodra. Az utálatot és a szeretetet csak egy vékony vonal választja el egymástól!
2008. jún. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
A közöny sokkal rosszabb az utálatnál, mert ha utálsz valakit akkor legalább érzel valamit iránta. A szeretetet pedig csak egy hajszál választja el az utálattól. De valakit utálni sokkal kevesebb energiába kerül, mint tiszta szívből szeretni.
2008. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny. És ha gyűlölsz, akkor még számítok neked, még kötődünk egymáshoz.


// Született Feleségek című sorozat //


Zaphira

2008. jún. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A közöny sokkal, de sokkal rosszabb...
2008. jún. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is a Született feleségekből akartam idézni, de látom lekéstem. Az utálatot, "átlehet formálni" szeretetté, ugyanis gyakran csak úgy mondjuk egy emberre, hogy utáljuk, mert esetleg valamije jobb, jobban kedvelik az emberek, egyszerűen ellenszenves.
2008. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ehh, véletlenül elküldtem..:D Szóval mondhatjuk ezt ismeretlenül is, vagyis érted.. Kit érdekel ha valaki utál? Majd az érdekel ha közömbös leszek neki, ugyanis akkor valami nyomós oka van arra, hogy ne legyünk haverok/barátok/stb. A közönyt sokkal nehezebb "átformálni".
2008. jún. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A közöny:(:(

A szeretet az egy csodás dolog:D nem tudom megnevezni h pontosan micsoda..mert az nem egy érzés..az egy vmifajta más dolog..:)

2010. márc. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet vele,mert a közöny számomra egy jó dolog. Én nem bírom elviselni ha utál valaki. Azt szeretem ha vagy szeret,vagy közönyös vagyok számára. Ez azt jelenti hogy vagy megfog valami bennem,vagy nem,de nincs kimondottan rossz tulajdonságom. Én ezt így értelmezem. A közöny az se nem rossz,nem is jó. Egyszóval nem problémás. Nálam az elfogadható kategoria. Nem jó ha utálnak, azzal mire megyek. Bár ez nem univerzálisan igaz,mert vannak az életben olyan területek is,ahol arc nélkül,botrányhősként is elérhet az ember sokmindent,de az akkor sem elismertség. CSak negatív kritika.
2010. szept. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 breegooca válasza:

a szeretet? nem tudnám megfogalmazni. egyszerűen érzed, tudod. ha valakit szívből szeretsz, de igazán, sosem megy ki a fejedből. mindig ott lappang benned a gondolat, h mi lehet vele...ez nem csupán egy érzés szerintem. ösztönös, ősi erő, s nem tudom, van-e jobb dolog annál, mint hogy szeretsz valakit s ő viszonozza. legyen szó akár szerelemről, akár barátságról.


az utálatot tényleg sokan összekeverik a szeretettel. bár kérdés, h igazi gyűlöletről van szó, vagy csak amolyan féltékenység, irigység vagy kisebb, apró dolgok szülte felszínes utálatról. ha valakit gyűlölsz, de rendesen, akkor elég csak rágondolnod, és felforr benned a harag. ha igazi oka van az utálatra valakinek, akkor az egy roppant erős, mélyről jövő érzet, s kb. undorodsz az adott embertől.


a közöny pedig..a semmi. mikor totál érdektelen vagy valaki iránt, nem találtok egymásban semmi olyat, ami a másikat érdekelhetné. konkrétan leszarod. én személy szerint nem tudom eldönteni, melyik a rosszabb...a felszínes utálattal általában nem kell törődni, valószínűleg amit már írtam, irigység vagy féltékenység az oka. ha mégsem, akkor talán az utált személyben van valami hiba, de aki utálja, nem törődik vele annyira, hogy gyűlölje, csak idegesíti. viszont ha engem teljes szívvel gyűlölnének, azt nem biztos, azt nem tudnék és akarnék-e rajta változtatni. attól függ, miért gyűlölnek. a közönyösséget viszont nem szeretem, akkor mindig az jut eszembe, hogy unalmasnak tartanak..

2010. dec. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!