Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ott voltál 2006. augusztus...

Ott voltál 2006. augusztus 20-án, Pesten, a tűzijáték alatti viharban? El tudnád mondani részletesen, mit éltél át?

Figyelt kérdés
Öten meghaltak és ezrek sérültek meg.Mindenki életveszélyben volt.

2013. júl. 17. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
nem voltam ott
2013. júl. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ott voltam, nem hittem el, amit láttam, az Erzsébet híd alját csapkodták a hullámok! Ezután olyan por volt, hogy nem láttam semmit, úgy menekültem az Erzsébet híd egyik része alá.(vakon) Nagyon gyorsan jött a vihar, de kb. ugyanilyen gyorsan el is ment. Sérülteket nem láttam, csak rengeteg kidőlt fát. Nagy viharként éltem meg, de csak később tudtam meg, hogy sajnos emberi életet is követelt..
2013. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Én is ott voltam az Erzsébet híd közepén. Nagyon durva volt, ott is fújt a szél mint állat, meg por kavar meg minden amit eltud képzelni az ember. Akkor voltam 17 éves a barátnőmmel voltunk ott kettesben, mert a szülinapját tartottuk és akkor egy egész estés romantikát is beiktattunk volna, egy nyugodtabb szabad helyen, de ez lefújva volt. Amikor jött a vihar hirtelen széllel meg esővel akkor egyből már az emberek őrülten mentek a saját fejük után, én a barátnőmet átkarolva vágtam át magam a tömegen, tapostak mindenkit, aki elesett vagy páran át is mentek rajta de szerencsére fel is segítették az illetőt, akkor ugye faágak mindenhol, akkor annyira siettünk hogy gondoltuk a híd alatt el leszünk ameddig el nem vonul de akkor már száraz rész nem volt rajtunk, a telefonom tönkrement a pénzem szétázott, szerencsére nem volt nálam az összes, a cipőm teljesen tönkrement. A barátnőm is bőrig ázott meg is fázott szegény. Akkor kikötöttünk az alsó rakparton akkor lehetett a viharközepe de egyszerűen akkora tömegnyomor volt hogy úsztunk a tömegbe egyszerűen mintha a víz sodort volna ezt úgy kell elképzelni, és akkor nem tudtam hogy mi legyen a barátnőm szorosan belém kapaszkodva védte magát, akkor ott az ilyen árusok pavilonja szét eső félben volt, egy reklám ponyva is már leeső félben volt, azt le is szedtem mert vastag anyagból volt és hogy azzal védjük magunkat az eső miatt legalább. Amikor az épületeknél voltunk akkor onnan is törmelékek estek szanaszét egyik fejen is talált de nem lett semmigond csak egy is pukli szerencsére.

Az aluljárók tömve voltak.

Arról nem is beszélve hogy mekkora hangoskodás meg pánik volt ott utólag napokig a TV-be nézve meg otthon az interneten is kicsit bogarásztam és tényleg voltak olyan felvételek amik durvábbak voltak mint amit a saját szememmel láttam, de az sem volt piskóta amit én láttam. Barátnőm szegény annyira félt hogy már sírt a félelem miatt. ő nálam 1 évvel volt idősebb a táskája elszakadt az útlevele totál rongyosra ázott, mert akkor a személyije helyett használta.

Rajta egy egybe ruha volt vékony anyagból és annyira átütött a víz miatt hogy lehetett látni a bugyiját meg a melltartóját is. Akkor volt hogy a reklám ponyvával tekertem körbe hogy legalább takarja valami mert semmi pulóver nem volt nálunk, pedig vittem volna csak a nagybátyámnál hagytam ahol megszálltunk. Na akkor egy lépcsőházba mentünk be, egy ottani ember rendes volt és mindenkit beengedett aki arra járt.

Amikor vége volt a viharnak, mentők, tűzoltók hada elrongyolva az utakon, csak úgy néztünk hogy mekkora pusztítást okozott. A pavilonok nagy része totálkáros lett faágak mindenhol, rengeteg megrongálódott autó a vihar miatt. A barátnőm táskájából szó szerint ömlött ki a víz, ő telefonja túlélte nagy nehezen azon hívtam fel nagybátyámat hogy jöjjön elénk vagy mondjon egy buszt vagy villamost ami hazatud vinni vagy legalább félútig elvisz, mert a nagybátyám az Árpád hídtól nem messze lakott, de durva volt a helyzet, és mondta hogy ő nem tud elmenni értünk mert ott is rongált a vihar és az autójára is estek nagyobb faágak amik berepesztették elég durván a szélvédőjét. Aztán nagy nehezen visszaérkeztünk, de szinte egész úton megállás nélkül dolgoztak a kár helyreállítók, a turisták is kétségbeesve mentek hazafelé, rengeteg kisgyerek volt ott akik teljes pánikba voltak, rengeteg sérültet láttam akik az eset után másfél órával később kaptak csak segítséget meg ellátást, rengeteg autó tulajdonost akik a fejüket fogva nézték a félig megrongálódott autójukat.

Amikor visszaértünk nagybátyámhoz akkor láttuk pont a TV-be hogy már 2 halottja van ennek a tűzijátéknak meg sok mindent ott tudtunk meg.

De nagyon nem néztük a TV-t mert inkább átöltöztünk meg a vizes cuccunkat dobtuk le magunkról, meg hagy ne soroljam még.

Nagyon durva volt ez az egész. Másnap mentünk el cipőt venni meg kicsit körülnézni a közelben hogy ott mi volt és még akkor is takarították el a romokat meg minden.

Amikor hazaértünk anyámék meg anyósomék 2 órán keresztül kérdeztek minket hogy mi volt meg minden. Anyámék csak másnap értesültek arról hogy gáz volt a fővárosba és bepánikoltak mert reggel nem tudtak elérni, és amikor nagybátyám felhívták akkor mondta hogy a telefonom tönkrement de jól vagyunk, alszunk meg pihenünk.

Nem csoda hogy bepánikoltak, tényleg durva volt.

Ezt sem kívánom senkinek.

2013. júl. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 poker22 válasza:
4%
én meghaltam de már jobban vagyok
2013. júl. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
poker 22:Nagyon poénkodsz vele,de ha ott lettél volna,akkor most vagy a kórházban néznéd a sérült/vagy/amputált testrészeidet vagy a sírkődön gyűjtana valaki néhány gyertyát.
2013. júl. 20. 20:57
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Miért kell ebből ekkora drámát csinálni? Egy egyszerű vihar... az erősebbik fajtából. Én is ott voltam, igaz én nem messze onnan ahol lakok. Szerencsémre nem a tömeg a közepén voltam, hanem kicsit a periférián. A vihar a semmiből jött, egyik percről a másikra. Láttam ahogy a szél előttem elfúj egy nagy adag port, aztán lecsapott a vihar, hatalmas széllel és szakadó esővel. Igazából tetszett a dolog és nekiálltam bámulni az eget, de aztán láttam ahogy mindenki elkezd az irányomba rohanni, már amennyire lehetett a széltől, babakocsistul mindenestül. Na nekem sem kellett több inkább megindultam hazafelé, szerencsére kb 5 percnyire volt csak. Ugyan a háztetőről lefújt a szél egy cserepet ami kis híján a fejemre esett, de ezen kívül nem volt semmi komplikáció. Igazából hazaértem és még néztem tovább az ablakból. Én szeretem a viharokat, nekem igazából egy élmény volt. A sérülteket és az áldozatokat persze sajnálom. Bár erről inkább a meteorológiai szolgálat tehet, mint a vihar... Már egy órával a tűzijáték előtt lehetett látni sötét felhőket közeledni. És nem hiszem hogy a radar rendszer nem jelezte volna hogy közeleg. Mondjuk ha jelzik a vihart akkor is kimentem volna elázni... Jobb műsor volt mint a tűzijáték, számomra.
2013. júl. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 firsttimemum válasza:
50%
Kedves poker22 és 6/6-os válaszoló!Se drámát se viccet nem akarunk csinálni a történtekből,és azt hiszem ezt sokak nevében mondhatom!Én ott voltam a vihar közepén,mert dolgoztam egy teraszon a Duna parton.Így 7 év után is eszembe jut, mint minden augusztus 20. környékén, és átérzem újra azt a félelmet amit akkor és ott 24évesen átéltem!Szerintem sosem fogom elfelejteni azt amit ott láttam és akkor éreztem.Védtelenek voltunk a teraszon és a kb 4x4 négyzetméteres pult feletti ponyvát úgy 50-60 ember próbálta tartani, hogy legalább valami legyen a fejünk felett.Szerintem csak másodpercek teltek el, míg a pár szem esőcseppből hatalmas vihar kerekedett,nyugodtan vittem ki a kaját az egyik asztalhoz,mikor megláttam,hogy a mellettünk lévő teraszon felkapja a szél a székeket és asztalokat borít fel.Máshová menekülni már nem volt idő, csak a ponyva alá beszaladni.Körülöttünk hatalmas fák, hallottuk ahogy a szél letöri az ágakat, s láttuk a sikoltozó rohanó embereket testközelből.Igen, nagyon szörnyű volt, még ha amúgy én is szeretem a viharokat, szeretem nézni a villámokat stb... Csak a szerencsének köszönhető, hogy az egyik mellettünk álló nagy fa nem a mi ponyvánkra dőlt, hanem egy ott parkoló autóra!Az hogy bőrig áztunk a legkisebb problémánk volt.Csak arra emlékszem, hogy minden kisgyereket beemeltünk a pult mögé, hogy legalább nekik ne essen nagy bajuk,mi felnőttek meg a pult körül kívül, avagy a pultra térdelve egymást tartva próbáltuk a hatalmas ponyvát tartani.Mindenki egymást nyugtatta, hogy mindjárt vége lesz.Igen ,pánikoltunk, mert ott abban a 15-20 percben a természet volt az erősebb, és amikor ki vagy szolgáltatva egy ilyen helyzetben és nem tudod mikor lesz vége, akkor pánikolsz!Nem hiszem hogy az emberek hibája lenne, hogy ki akartak menni ünnepelni és tűzijátékot nézni egy olyan szép napon a jó időben, mikor semmi jel sem utalt arra, hogy az ünnepség elmaradna!Nem hiszem hogy sok család, kisgyermekes anyukák és apukák kimentek volna tűzijátékot nézni ha tudják előre hogy nagy vihar lesz!Nem akarok senkit se hibáztatni, mert szerintem a természetnek igen is nagy ereje van és nem mindig lehet kiszámítani, hogy mi mikor és hol fog történni még a legmodernebb meteorológiai eszközökkel sem, csak mondjuk megközelítőleg lehet megsaccolni.Nekem ott helyben kollégáim, és mint később kiderült a környéken lévő barátaim is csúnyán megsérültek aznap este.Nekem személy szerint a sokkon és egy hosszú megfázáson kívül más bajom nem esett SZERENCSÉRE! Viszont ma is emlékszem arra az érzésre, ami bennem volt mikor aznap este a történtek után hazamentem és felhívtam az anyukámat telefonon,(aki egy másik városban a tévében figyelte a történteket, s halálra idegeskedte magát) majd fél órán keresztül fiatal felnőtt nőként zokogtam neki a talafonba.
2013. aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Erről annyit hogy már a 17:30-kor kiadták a piros riasztás Dunántúlra, tehát lehetett tudni hogy közelít a vihar, 18:30-ra ezt az egész országra kiterjesztették, és 19:40-kor külön Budapest is ki lett emelve (le lehet csekkolni). Ez igenis az OMSZ és az OKF felelőssége hogy nem lett lefújva az egész, mert a vihar már jóval előbb belépett nyugaton vagy a nyugatabbra lévő országokba és lehetett tudni milyen erejű. halálos áldozatok és sérültek igenis mind ezeknek a baklövéseknek a hibája. Egyébként tisztán emlékszem hogy kb 1 órával a tűzijáték előtt már láttam gyanús felhőket közelíteni és merengtem is hogy nem-e fog emiatt elmaradni a műsor.

A viharról meg annyit, hogy modern kor ide-oda ez a természet ereje.

2013. aug. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőmmel ott voltunk a Petőfi híd kellős közepén. Rengeteg ember volt ott, nem is fértünk oda a korláthoz. Egyszer csak óriási szél támadt, és a szemembe fújta a homokot, ekkor kinyitottam az esernyőmet, de még csak a por ellen, majd kb. még az eső el se kezdett esni, az ernyőm kifordult, és páran még nevettek is rajtam, hogy "nézd már az esernyőjét", és tökre kínosan éreztem magam, de "szerencsére" ez nem tartott sokáig, mert akkor egyik pillanatról a másikra leszakadt az ég, és mindenki menekülni kezdett, az esernyőm tropára ment, el is dobtam, és úgy fújt a szél, hogy alig kaptunk levegőt, a szalagkorlátba kapaszkodtunk guggolva, hogy minket el ne fújjon, és a szemüvegem is leesett, és valaki majdnem átment rajta a biciklijével, majd elindultunk Buda felé, és óriási csattanások voltak, nem tudtuk, hogy most dörög az ég, vagy még villámlik, de azért a biztonság kedvéért odaszóltam az embereknek, akik egy ház villámhárítója mellett állnak, hogy legyenek szívesek arrébb állni, mert ha belecsap a villám, bajuk eshet. Ez a barátnőmnek nagyon tetszett, hogy figyelmeztettem őket, majd továbbhaladtunk hazafelé, és arról beszélgettünk, hogy kellett nekünk panaszkodnunk, hogy milyen eseménytelen az életünk, hát most aztán jól megkaptuk a kalandot. :) De mire hazaértünk (hozzám) a vihar elcsitult, de a tüzijáték is véget ért, úgyhogy nem láttunk belőle kb. semmit, mert rögtön akkor jött a vihar, amikor elkezdődött. Nagy kaland volt tényleg, örülök, hogy a túlélők között lehetünk.
2013. aug. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Soha nem fogom elfelejteni,pedig már 10 éve történt. Párommal, az ő két nagylányával, és az egyik lány fiújával voltunk kint. A rakparton voltunk, hogy jól lássunk mindent, és szerencsére egészen közel parkoltunk az autóval. (Ez volt az egyetlen olyan alkalom, amikor nem tömegközlekedéssel mentünk tűzijátékot nézni, azóta is áldom a szerencsénket emiatt.) A lányok szegediek voltak, nekik ez volt az első tűzijátékuk.

Én rettegek a vihartól, mert korábban is volt már rossz élményem. De - talán éppen ezért - előre megérzem, amikor cudar idő jön. És így volt ez azon a napon is...

Már órákkal előtte ott voltunk. Sütött a nap, fagyiztunk, bohóckodtunk. Aztán, ahogy telt az idő, egyre furcsább lett a levegő... Megváltoztak a színek... fülledt, feszültséggel teli lett minden.

Aztán a távolból megláttam közeledni a fekete felhőket. Két irányból. Látszott, hogy pont a Duna felett fognak összetalálkozni...

Ekkor már mondtam a többieknek, hogy valami nagyon rossz jön, lehet, inkább el kellene menni innen. Persze nem hallgatott rám senki, hiszen "egy kis eső, meg a viharfóbiám miatt" nem fogjuk kihagyni a tűzijátékot. Pár perc múlva már könyörögtem nekik. Semmi hatása sem volt. Odabújtam a páromhoz. Nem mertem az égre nézni.

Aztán egyszerre csend lett. Nagyon nagy, mozdulatlan csend. Szinte még a Dina vize is mozdulatlanná dermedt.

"Most már mindegy."- zokogtam. A mély csendben szinte érezni lehetett a feszültséget. És aztán elkezdett iszonyú erővel fújni a szél...

Az ezután következő dolgok összemosódtak. Perceken belül óriási lett a hangzavar, leszakadt az ég. Állandó dörgés, nappali fényt okozó villogássorozat kezdődött, nem lehetett tudni, hogy a tűzijáték robban-e éppen, vagy a menny dörög. Mindenhonnan ömlött a víz, oldalról a koszos Duna vize, és a sár csapott az arcunkba, felülről az eső ömlött. Sikoltozó emberek mindenütt. Szemét, és tárgyak repkedtek a levegőben. Látni alig lehetett, mert a szemünkbe csapott a sáros, vizes szél.

Egymást fogva araszoltunk előre a kocsi irányába. Én emlékszem, hogy eleinte rettegtem, szinte megőrültem a félelemtől, majd eljött egy pillanat, amikor az összes félelmem elmúlt. Amikor egyszerre elfogadtam a tényt, hogy igen, akár meg is halhatok... onnantól már sokkal céltudatosabban haladtam előre.

Óráknak tűnt, mire elértük az autót, és a vihar zöme addigra már kitombolta magát. Nem központi záras volt az autó, és mi annyira vizesek voltunk, hogy alig bírtuk felhúzni az ajtózárak pöckeit...

Hazafelé mindenütt kidőlt fákat, térdig érő vízben elakadt autókat láttunk. Mire hazaértünk, már tiszta volt felettünk az ég.

Otthon még a bugyinkból is csavartuk a vizet, akinek zárt cipője volt, nevetve öntötte ki belőle a kus pohárnyi szürke levet... mert igen, a végén már nevetni is tudtunk. Hiszen túléltük. Felhívtuk a rokonokat, mindenkit megnyugtattunk, megfürödtünk, ettünk. Párom csak másnap mondta el, hogy egy letépett kresztábla centikre húzott el a fejünktől aznap...


Azóta se voltam kint a tűzijátékon. Következő év augusztus 20.-án a Pilisben voltunk, szintén autóval. Ott is belefutottunk egy hatalmas jégesőbe... Azóta kizárólag itthon vagyok hajlandó tartózkodni ezen a napon.

2016. aug. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!