Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mondana valaki pár spórolós...

Mondana valaki pár spórolós "fürdési módot"?

Figyelt kérdés
tudom, hogy elég fura kérdés, előre is köszi a vicces "ne fürödjé" jellegű válaszokat, de ezt a kérdést komolyan gondolom. apám ugyanis tegnap kiakadt, hogy amit csinálok az megfizethetetlen, nemnormális, abnormális, nonszensz és még sorolt pár jelzőt. pedig direkt nézem, fél óránál többet nem szoktam a zuhany alatt tölteni, és a vizet sem tisztaerőből nyomatom, hanem csak "féllángon". és akkor ahogy szoktam: beszappanoz, nyakmosás, beszappanoz, hónaljmosás, beszappanoz, karok, beszappanoz, "alváz" külön-külön, beszappanoz, lábak, beszappanoz, talpak, végül arc és hajmosi. tudna valaki más alternatívákat mondani? (bár szerintem nem igazán lehet nagyon máshogy fürdeni, de mindegy)

2013. júl. 21. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Moss először hajat és ami lesz a samponból hab fürödj meg azzal :D
2013. júl. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

állítsd olyan hidegre a vizet amilyenre csak bírod

így garantáltan sietni fogsz

én kényszerből csinálom így mert kiütéses leszek a meleg víztől sajnos

nálam max 5 perc a zuhanyozás, hajmosással 10

igaz utána 5 percig kenegetem magam testápolóval (nőnemű vagyok)

2013. júl. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 TappancsMancs ***** válasza:
73%

A kérdés érthető főleg a mai vízdíjak mellett. Két tipp: mértél időt hogy meddig tart, ha ez csak sacc volt mérd le, bár a másik a lényegesebb akkor már, hogy írd fel a hideg-meleg vízóra állásokat. Nyilván előtte utána. Ebből derül ki mennyit fogyasztasz, bár a fél óra átlagon felüli, vagy amennyit én embereknél tapasztaltam ez a hosszabb kategóriának számít.

Sokan zuhanyoznak 5 ! perc alatt. Vagy legyen 10.


Úgy lenne gyorsabb ha előbb végigvizezed magadat, végigszappanozás/tusfürdőzés (és nm csak egy testrészt), ilyenkor a vizet állítsd kicsire épphogy csak csurogjon, aztán végig mosakodás a kis vízzel és végig öblítés. Ha így csinálod gyorsabb is és tartósan le tudod venni a vizet kicsire amíg szappanozol és csutakolsz.


Amúgy 20 liter fürdés-meleg vízből meg lehet fürdeni. Távol-Keleten voltam olyan helyen ahol vödörből kellette fürdeni és egy vödör forró vízből meg lehet úgy, hogy az megfelel a nyugati higiéniai igényeknek. Persze ön hozzá a hideg víz is. Egy sima vödör 10-12 l + 10 l hideg, tehát 20 liter körül az megfelelő. Ez érdekes amúgy mert a zuhanynál nem látja az ember mennyi vizet használ, úgy meg vödörből nap mint nap láttam, ezért tudom. :)


Szóval mindenben menj végig az egész testen és tartósan el tudod majd zárni kicsire a vizet. Vizezés bő vízzel teljesen, kis víz: szappanozás - mosdás - haj és arcmosás, bő vízzel öblítés. Én így szoktam.

2013. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy a rendes zuhanyfülkénk már évek óta elromlott és úgy tűnik, belátható időn belül meg sem lesz javítva, szóval a kádban kell zuhanyozni, nyilván az ottani rózsával. beismerem, hogy a fél óra talán egy kicsit sok, de több embert is ismerek, akik rendszeresen ilyen egy órákat állnak a fülkében, és nekem még tesóm sincs... a vizet meg mondom, nem izomból engedem, hanem csak takarékosra állítva

köszi a válaszokat

2013. júl. 21. 12:25
 5/11 anonim ***** válasza:

a vízóra állásokat sztem hiába írja fel

legalábbis nálunk csak a m3-t mutatja, ha annyit el tud használni, az már rekord-kísérlet :)

2013. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 TappancsMancs ***** válasza:
61%

A vízóra az dl pontossággal mutatja, azok a kis mutatócskák azok.


köbméter: ezek a számok

100 l-ek

10 l-ek

l-ek

dl-ek


Ez hogy kádban vagy zuhanyfülkében zuhanyzol e a vízfogyasztásban, magában a zuhanyozásban mellékes. Gondolom mindkettőben ugyanúgy zuhanyoznál, én legalábbis biztosan. Olvastam igen, hogy nem teljesen nyomatod a vizet közben, de te kérdeztél spórolási módot. Erre meg alapvetően nincs sok módszer. A zuhanyozás idején is kell akkor spórolni mert több idő több víz fogyasztás. Nyilván nem? :) De ha tudsz csak a vízen spórolni és ugyanaddig fürdesz ... hát én kétlem. Szal kevesebb idő, kevesebb víz, meg praktikusabb zuhanyozási mód. Más nincs. Ha spórolni szeretnél akkor ilyen szempontból teljesen mindegy hány embert ismersz aki órákig zuhanyozik, meg teli kádban fürdik és effélék. Akkor minek kérdezel ilyet? :)

2013. júl. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:
61%
Én pl szappanozás és csutak közben kb ceruzányi sugárban engedem a vizet. Mert ahhoz ennyi is elég. Az elején és végén meg közepesen. Meg gyorsan az egészet. Kivétel ha egész nap a téli hidegben rohangáltam és jólesik egy forró fürdő, akkor teli engedem a kádat, de csak akkor, telente ez kb 2 eset.
2013. júl. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TappancsMancs ***** válasza:
61%

Amúgy valóban lehet sok a vízfogyasztás. Nézd meg a vízszámláitokat mennyiért használtok vizet.


Ha sok ismerősöd lenne és sok olyan programod amikor máshol többen is fürdenek, pl kemping, nyaralás és minden ahol tapasztalhatod ki mennyi idő múlva jön ki a zuhanyból, akkor látnád sokan bizony 5 percek alatt lezuhanyoznak.

2013. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:

Kis nemzetközi rátekintés :) (gugli fordítóval)


Yahoo answers-en:

[link]


Ask.com-on:

[link]


wiki.answers.com:

[link]


Ha még olvasgatnál erről:

[link]

2013. júl. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Bevizezed magad,aztán tusfürdőzés,addig elzárni a zuhanyt,majd újra lemosod magad.Mi négyen vagyunk 20E Ft két hónapra a vízdíjunk.Az havonta fejenként kemény 2500 ft,és mindannyian jó sok vízzel zuhanyzunk,fürdünk.Mondjuk fél óráig mi nem állunk a zuhany alatt. :-)
2013. aug. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!