Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Függöleges tompavarrat....

Jani0130 kérdése:

Függöleges tompavarrat. Eltudná mondani valaki az elvét?

Figyelt kérdés
Szerkezetlakatos vagyok de hát mi nem tanulunk ilyeneket..A függöleges sarokvarratott elmagyarázta egy hegesztő gyerek és viszonylag eltudtam sajátitani...De viszont a függöleges tompavarrat elvét még ők se igazán tudják kérlek segítsetek.

2013. júl. 23. 10:39
 1/4 anonim válasza:
Nem értem, hogy mi a gondod vele. Könnyebb mint a PF sarokvarrat. Én a gyökben haladok felfelé, úgy, hogy a cseppet tolom magam előtt. A pisztoly tartását kell eltalálni.
2013. aug. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Így van könnyebb, mind a pf sarokvarrat. Az illesztési hézagra, és az ajakvastagságra kell nagyon odafigyelni, illetve az előtolásnál megtalálni az alsó határt, hogy már majdnem csak csöpögjön az ömledék ( csak majd nem ) mert magas előtolásnál nagyon könnyen átszalad az elektróda, ami elég nagy hiba!
2014. febr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem nem nagy dolog a PF sarokfüggő, a tompa varratnál több dologra oda kell figyelni. Ilyen például az áramerősség eltalálása. Az előttem lévő kollega jól mondta le kell venni majdnem minimálisra a huzalelőtolást. (én ezt a magam módján cseppleválásos ampernak nevezem) :D

Figyelni kell továbbá a gyökátfolyásra, ha túl kevés az nem jó, ha túl sok az megint nem. Általában 1-2mm folyamatos gyökátfolyást kérnek. Aztán a töltő varratoknál megint a jó árambeállítás kell, én általában 135-140A szoktam tölteni és egyben takarni is. Ha a gyököd jó utána már minden a pucoláson múlik. Jobban úgyis a hegesztés felépítését vizsgálják, persze figyelembe vehetik ha van szélbeégés, ha a takaró túl magas vagy éppen mínuszos.

Sarokvarratnál ugyanez, áramerősség megválasztás és első sornál háromszögelésnél a sarokban jól bent kell tartani, hogy rendesen beégjen. Figyelni kell arra is, hogy nagyokat ne lépkedj felfelé.


Nekem megvan mindkettő, most elektródára gyúrok. Lekopogom eddig egész jól megy :)

2016. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem minősítésre kell vagy ha nem különösen magas követelményeket támasztanak a varrattal szemben, akkor ne hallgass a hegesztőkre! :D Én is hegesztő vagyok, de addig a függő tompáimmal nagyon nehéz dolgom volt, míg végül megtörten át nem álltam parasztfüggőre (lefele). Mert mi rohadt hegesztők valamiért nem tudunk elszakadni a fölfelétől... A lényeg, hogy legyen elég közel a két lemez (tényleg ilyen fél milliméter körüli illesztési hézag, ami tényleg egyenletes, tehát pengén kell fűzni és inkább túl sűrűn, mint túl ritkán). Mivel túl kicsi hézaggal nehezen megy át a gyök normálisan, pont csípős amper kell, főleg hogy lefelé igen menekülnöd kell a könnyen növő csepp elől... Semmi ingatás, és tök szép lesz jó beállítással és jól beállt kézzel. Ha a hozaganyagod összetétele megfelelő a feladathoz, akkor elvileg így elég nehezen gyártasz selejtet, ha egyébként szép a varrat, és talán még a hőkép is.
2016. márc. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!