Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miben nyilvánul meg a szeretet?

Miben nyilvánul meg a szeretet?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem, mert a párom állítólag szeret de én ezt nem gy érzem. Pl. sosem akar velem lenni, ha szomorú vagyok nem meg vigasztal hanem megkérdezi,hogy meddig játszom a hattyúk halálát stb. Jobban el van nélkülem mint velem.
2013. aug. 17. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

„Ha emberek vagy angyalok nyelvén szólok is, szeretet pedig nincs bennem, olyanná lettem, mint a zengő érc vagy pengő cimbalom.

És ha prófétálni is tudok, ha minden titkot ismerek is, és minden bölcsességnek birtokában vagyok, és ha teljes hitem van is, úgyhogy hegyeket mozdíthatok el, szeretet pedig nincs bennem: semmi vagyok.

És ha szétosztom az egész vagyonomat, és testem tűzhalálra szánom, szeretet pedig nincs bennem: semmi hasznom abból.

A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat.Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal. Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr. A szeretet soha el nem múlik.

De legyen bár prófétálás: el fog töröltetni; legyen nyelveken való szólás: meg fog szűnni; legyen ismeret: el fog töröltetni. Mert töredékes az ismeretünk és töredékes a prófétálásunk. Amikor pedig eljön a tökéletes, eltöröltetik a töredékes.

Amikor gyermek voltam, úgy szóltam, mint gyermek, úgy éreztem, mint gyermek, úgy gondolkoztam, mint gyermek; amikor pedig férfivá lettem, elhagytam a gyermeki dolgokat. Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten.

Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.”


Jézus Krisztus tanított egy imádságot a Hegyi Beszédében:

"Ti tehát így imádkozzatok: Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved, jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is; mindennapi kenyerünket add meg nékünk ma, és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek; és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól; mert tied az ország, a hatalom és a dicsőség mindörökké. Ámen."

2013. aug. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó...: vágom én az első részt, de a Mi Atyánk oda minek??

Kérdező: ezt vele kéne megbeszélned...

2013. aug. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Ez a kopipészt bosszúja. Többet jelöltem ki a kelleténél.
2013. aug. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Grat testvérem! Jehova tanúja vagy?
2013. aug. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Még csak hívő sem, de a kérdésre relevánsabb választ sehol nem találsz. A kérdező nem érzi, hogy szeretnék, én meg azt nem érzem, hogy a kérdező szeretné a párját.
2013. aug. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az vicces:D én sem vagyok Jehova tanúja cs kérdeztem...:) egyébként kaptál egy zöld kezet az első kiírásodra
2013. aug. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenkinél más.

Ha valaki olyan, egy szeretlek is nagy dolog, ha valaki más, akkor egy karneválnyi virág és egyéb is teljesen normális, hétköznapi dolog.

Így sajna bíznod kell benne, hogy tényleg szeret.

2013. aug. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!