Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországról magyar számról...

Magyarországról magyar számról hívni magyar számot külföldön?

Figyelt kérdés
Ha magyar telefonszámról (T-mobile) hívok valakit, akinek szintén magyar telefonszáma van (Vodafone), de külföldön, Angliában tartózkodik, akkor drága a hívás? Van kapcsolási díj vagy valami hasonló? Vagy olyan, mintha Magyarországon belül hívnám? Az SMS-t tudom, hogy ugyan annyi, viszont hívni még sosem próbáltam, meg nem is nagyon merem, amíg nem tudom, hogy mennyibe kerül egy pár perces hívás. Nem szeretném, ha egy hatalmas összegű számlát kapnánk a hívás miatt. Ja, és ha hívok, akkor ezért neki kell fizetni? Nagyon fontos lenne! Kérek mindenkit, csak olyan információt írjon, ami igaz is. Köszönöm!!! :)

2013. aug. 19. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Neked semmi közöd hozzá hogy hol jár, ugyanannyit fizetsz mindegy hol van. Neki esetleg drágába jöhet, attól függ milyen szerződése van, de az az ő gondja.
2013. aug. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Logikusan gondolkozva (és anélkül is) neked teljesen mindegy, hogy egy MOBIL hol tartózkodik. A legtöbb esetben nem is tudod, hogy pontosan hol tartózkodik. Tehát azt sem kell feltétlen tudnod, hogy éppen Magyarországon belül van vagy sem. Éppen ezért mobil. Oda viszik, ahová akarják. Így viszont szintén logikus, hogy a hívó félnek semmilyen plusz költsége nincs akkor sem, ha a két méterre van tőle és akkor sem, ha huszonhat országgal távolabb. Sőt, semmit sem kell másképp csinálnia. Még tovább logikázva teljesen magától értetődik, hogy akit hívnak, az (remélhetőleg) tudja, hogy hol van, éppen ezért ő fizet plusz díjat (roaming hívásfogadás) a hívás fogadásáért is.
2013. aug. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat. Még annyi, hogy az a plusz költség, amit neki kell fizetni az nagyon sok? Tudom, hogy ez függ a díjcsomagtól, de úgy értem, hogy csak pár száz forint vagy akár ezren felli összeg?? Nem szeretném, ha hívok, és miattam kellene sokat fizetni....
2013. aug. 20. 09:46
 4/4 anonim ***** válasza:
EU-n belül percenként kb 30Ft, azon kívül viszont nagy a szórás, lehet percenként többszáz Ft is.
2013. aug. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!