Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha otthon a saját garázsomban...

Ha otthon a saját garázsomban csinálok garázsvásárt azért megbüntethetnek? Kell hozzá engedély? Persze használt dolgokat árulnék.

Figyelt kérdés
Igazából emeletes házban lakunk egy külön másik helyen van a garázsunk de saját. ott árulhatok? Ki is tehetek az utcára hírdetést?

2013. aug. 22. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Természetesen megbüntethetnek. Hirdetést akkor tehetsz ki az utcára, ha helyi rendelet nem tiltja.

Van némi engedmény a saját magad által termelt zöldségek, gyümölcsök eladására ebben a formában, s egy bizonyos összeghatár alatt adót sem kell fizetni.

Minden más árusításhoz be kell szerezned az engedélyeket, legalább egyéni vállalkozónak kell lenned, s adózni is kell. Ha élelmiszert is árusítasz, ÁNTSZ engedély is kell.

2013. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem, de én csak szimplán a használt kinőtt ruháimat illetve gyerek játékaimat szeretném eladni. piacon már árultam csak gondoltam garázsban könnyebb :)
2013. aug. 22. 10:57
 3/4 Mari53 válasza:
Én úgy tudom, hogy a garázsvásárhoz nem kell engedély és adózni sem kell utána, hiszen ha használt ruhákat akarsz eladni, olyan nagy pénzt nem fogsz keresni, hogy adóköteles lenne.
2013. okt. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
az engedély részét nem tudom, de használt cikk eladása csak évi 6-8 00 000 Ft ig adómentes(évente változik, napra készen kell utána nézzni), akár garázs vásár keretében adod el, akár máskép.
2013. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!