Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogyan szoktátok magatokat...

Ti hogyan szoktátok magatokat motiválni a tanulásra?

Figyelt kérdés
Vannak napok amikor nem érdekel mi lesz, inkább nem is teszek a jövőmért semmit, de valamikor meg elkap a lendület, és bármit megtennék érte. Ezt szeretném elkerülni, hogy nincs inspiráció, és nem tanulok aznap. Ti hogyan szoktátok?
2013. aug. 26. 19:54
 1/5 anonim válasza:
Kitálaltam magamnak egy igen sok tanulást igénylő, elérhető célt. Minden területen ezt csinálom, nem csak tanulásban.. Ahányszor eszembe jut, hogy áhh most nem tanulok, hanem megnézek valamit a tévében, vagy számítógépezek, mindig elképzelem, hogy hol fogok lenni 30 évesen ha ülök és nézek ki a fejemből, hol pedig ha most lelkiismeretesen tanulok éshétvégén úgyis lesz egy kis időm semmit se csinálni. Amíg nem fogalmazódott meg bennem tökéletesen, hogy s mint szeretnék, addig nem voltam képes tanulni.Szóval szerintem találkj ki egy célt és mindent annak érdekében tegyél!
2013. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A cél megvan, már vagy 2 éve ezt akarom, és mást nem is képzeltem el, de néha mégsem elég erősen akarom..
2013. aug. 26. 20:12
 3/5 anonim válasza:
Hát eleinte nekem is voltak ilyenek, hogy pillanatra elfogyott a motivációm és megint nem találtam magam. Igazából tegnap sikerült végre kiböknöm édesanyámnak a terveim(eddig mindig féltem, mit szólna hozzá) szerencsére teljesen támogat benne és ez most így a suli előtt adott még egy kis plusszt. Talán ha te is megosztod valakivel, akiben komoly támogatásra nyersz, akkor erősödni fog benned a vágy a célod iránt és megjön az a bizonyos energia löket is :-) de azt semmiképpen se hagyd, hogy elbizonytalanítsanak! Első voltam.
2013. aug. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lehet erre rávezetem majd, de, ha látja rajtam, hogy van valami, akkor hatásosabb lesz, köszi. :)
2013. aug. 26. 20:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, neked mennyire segíthet, nekem a bátyám mutatta: http://www.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58

Egyébként, tudom, hogy kell a jövőmhöz, és muszáj! Nem választhatok! 10-es vagyok, sokszor kelek fel hajnalba is tanulni. Tavaly biosz tz-re este 11-ig tanultam, aztán 3-kor felkeltem és fél 7-ig tanultam. Végül csak egy 4-est tudtam össze kaparni, de az még elviselhető. Nem írtad, így nem tudom, de nekem pl vannak külön óráim, így azokra is kell készülnöm, és ez a videó nekem segített. 7 éve hegedülök, szóval én halkan hegedűs zenéket kapcsolok be, mert az nem vonja el a figyelmemet, mintha pl. Avicii- Wake me up című száma. Ott a szövegre figyelnék. Ha segít tegyél be zenét... Nem tudom mennyit segítek ezzel, lehet hogy semmit... nekem ez a szokásom.

2013. szept. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!