Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Blogspot-on meg lehet csinálni...

RandomgirlLOL kérdése:

Blogspot-on meg lehet csinálni, hogy másolásvédett legyen az oldal?

Figyelt kérdés
2013. aug. 28. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Alig van olyan módszer ami a netre felkerült tartalmak másolását megakadályozza.

Legfeljebb a szerzői jog véd téged, azaz az általad létrehozott tartalmat ha más engedély nélkül felhasználja, akkor számon kérheted.


A másolást megakadályozni nem tudod, túl sok módszer van ami által lementhető a tartalom és utána az szabadon felhasználható. Másolás, oldal mentése, screenshot készítése, képekről akár a vízjel levágása (van aki odáig is elmegy ha kell neki egy kép).


A blogok pedig egyszerű szöveges felületek, ott nincsenek biztonsági megoldások. Vagy privát a blog/bejegyzés és nem látja senki, vagy nyilvános és mindenki. Aki pedig hozzáfér az felhasználhat belőle dolgokat.

2013. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csak már találkoztam olyan bloggal, ami másolásvédett volt. Egyszerűen véletlenül megnyomtam a jobb egérgombot, erre kiírta: "A másolás csúnya dolog!" :DDD És tényleg nem tudtam semmit se másolni, direkt kipróbáltam, de még új lapon sem tudtam megnyitni emiatt semmit sem... :/
2013. aug. 28. 13:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, megakadályozták a jobb klikk/másolás lehetőségét. De ha kijelölöd a szöveget és a CTRL+C kombinációt nyomod le, akkor az ugyanúgy a másolás (copy) parancsot fogja végrehajtani, csak az egér nélkül. Ezzel meg is lett kerülve az egész.


A képeknél sem kell jobb klikk/kép mentése lehetőséget választani, mert ha a képet egy új lapfülre húzod vagy a böngészőn kívül egy mappába, azzal is a mentés létrejön. Ezzel ismét meg lett kerülve a jobb egérgomb használata, és ugyanúgy ellopták a tartalmat.

2013. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 edemmester ***** válasza:
Az előzők igazat szólnak. Az oldal forrásának megnyitását meg amúgy sem tudod megakadályozni. Ott meg minden ott van. Chromeba ehhez pl. egy billentyűt sem kell lenyomnod az oldalon hogy megnyisd a forrását. Egyszerűen beírod hogy view-source:oldalcime és máris mindenhez hozzáférsz. Vagy fölnyitod a fejlesztői konzolt és kész. Hiába küzdesz, a másolás ellen nincs 100%-os védelem.
2013. aug. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pinkylola válasza:

Beilleszted ezt a kódot a HTML modulba, és már nem is tudnak másolni semmit se a blogodról :)

<script type="text/javascript">


//form tags to omit in NS6+:

var omitformtags=["input", "textarea", "select"]


omitformtags=omitformtags.join("|")



function disableselect(e){

if (omitformtags.indexOf(e.target.tagName.toLowerCase())==-1)

return false

}


function reEnable(){

return true

}


if (typeof document.onselectstart!="undefined")


document.onselectstart=new Function ("return false")

else{

document.onmousedown=disableselect

document.onmouseup=reEnable

}


</script>

2014. júl. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!