Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rengetegszer látom amerikai...

Rengetegszer látom amerikai filmekben hogy cipővel fekszenek rá az ágyra, vagy felteszik a fotelra a cipős lábukat. Valamilyen dramaturgiai szempont lehet az oka? Vagy hülyén nézne ki a zoknis láb?

Figyelt kérdés
Tegnap az Éjjel-nappal Budapestben is láttam. Egyszerűen nem értem. De általában zavar, mikor ezt látom, mert marhára nem normális dolog szerintem.

2013. aug. 28. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
USA-ban ez teljesen természetes. Még munkahelyen is követik ezt a szokást. Persze a kulturáltabbja úgy csinálja, h a lábait az asztal sarkára teszi úgy, h a cipős része nincs az asztal fölött, h ne hulljon rá semmi kosz az asztalra. Egyébként orvosok által is javasolt testhelyzet - rövid időre. Segíti megelőzni a visszér kialakulását az alsó lábszárban. Javítja a vérkeringést, ezáltal még a gondolkodást is! :)
2013. aug. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
és azt észrevetted, hogy a legtöbb filmben nincs küszöb? :D én mindig ezt figyelem :D
2013. aug. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor ez olyan lehet az usa-ban, mint a kínaiaknál a köpőcsészézés.


Mindenesetre szerintem gusztustalan, hogy a retkes cipőmmel az ágyba fekszem.

Nem vagyunk egyformák az biztos.



A küszöbös dolgot nem figyelem. Az nem érdekel :D

2013. aug. 28. 17:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Jó de azt is figyeld hogy a filmekben használatos cipő nem olyan mint amit te minden nap használsz. Láttál te már azokon a cipőkön valaha is "normális" koszt? Meg egy film forgatása közben senki sem az ágyneművel van elfoglalva. Meg azért szerintem igen meglepő lenne ha minden második jelenetben azt néznénk ahogy le és el veszik a cipőt. Időtakarékos, és felesleges lenne nekik levenni kb fél perc miatt :)
2013. aug. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
normális koszt még nem figyeltem meg. de mivel próbálom beleélni magam a látottakba és az utcáról jönnek be nem a fürdőszobából, feltételezem, hogy a cipő koszos. ebből pedig az következik, hogy nem túl higiénikus a dolog. továbbá el tudom képzelni, hogy van olyan elvetemült, aki ezt képes utánozni. szóval rossz hatással is lehet az emberek fejlődésére. :d na jó, ezt már csak viccből írom.
2013. aug. 28. 21:26
 6/12 anonim ***** válasza:
nézz japán filmeket, ott leveszik
2013. szept. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem vagyok járatos a japán filmkultúrában. tudnál ajánlani párat? :D
2013. szept. 1. 19:55
 8/12 anonim ***** válasza:
hirtelenjében ami eszembe jut: Anyátlanok
2013. szept. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi. de viccből kérdeztem. azért ránézek majd. : )
2013. szept. 4. 09:48
 10/12 anonim ***** válasza:
készülj fel rá hogy az a film elég szívbemarkoló
2013. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!