Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lakás/szoba bérlés Londonban,...

Lakás/szoba bérlés Londonban, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudom,hogy ezt melyik topikba kellett volna írni az otthonba vagy az utazásba,de talán az egyéb a legkézenfekvőbb.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi,azoktól akik Angliában vagy Londonban élnek,hogy miként megy a szoba/lakásbérlés.

Idén jöttem ki au pairkent egy családhoz,és április körül megyek haza egy kis időre,viszont azt már tudom,hogy szeretnék visszajönni.

Nagyon sok dologgal nem vagyok még tisztában,ezért kérném a segítségeteket.Előre is bocsi,ha hülye kérdést teszek fel,de otthon családi házunk van és soha nem kellett ilyenekkel foglalkoznom :).

SZóval...nézegettem gumtree-n a lakásokat és nem egészen értem,hogy működik.

Itt egy példa:

[link]


Mindenképpen 1-2-3 barátnőmmel szeretnék visszajönni,és velük bérelni valamit.

Azt felfogtam,hogy leírják az elhelyezkedését,meg,hogy mik vannak a lakásban(most nem találtam olyan hirdetést ahol leírják,hgy pl.: 2 hét depozitot meg 1 hónap előleget kérnek.

A depozit az az,ha pl eltörök valamit abból vesznek újat?

Ebben a hirdetésben 165p/ hetet írnak.Ezt sem értem,hogy 1 embernek ennyi vagy ez az összeg annyi felé oszlik ahányan vagyunk?(mondjuk a per week per room-ról gondolom,hogy 1 embernek ennyi) És ha azt írják,hogy beleértve a számlákat akkor abban minden benne van,minden számla? Nyilván,ez változó,de hátha a tapasztalatok mást mutatnak :)

Ezenkívül,h éri meg jobban?Ha inkább a városba költözök közel a munkahelyhez,és nem kell(annyit)közlekedésre költeni,vagy ha inkább kintebb,de akkor költök a közlekedésre is rendesen.

Hirtelen ennyi jut eszembe,de bármi más infót is megköszönök!



2013. szept. 12. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! En egy eve elek kint, teljesen magamtol jottem ki (se iroda, se ismeros). Nalam ez ugy tortent, hogy kineztem egy szobat, megbeszeltem a tulajjal. Meg skype-oltunk is, elvegre egy fedel felett fogunk elni. Ennek ellenere beszeltem olyennal is, aki csak egy-ket napra ad ki szobakat, hogy ha megsem ugy alakulna, akkor ne az utcarol kelljen uj szobat neznem. Mindent meg kell kerdezni! Ha azt irja, hogy a szamlak benne vannak, akkor ott nem kell plusz rafizetni, de amit linkeltel is, ott mar kulon koltseg. En azt ajanlom, hogy probalj meg minel kozelebb a munkahelyedhez lakast nezni.
2013. szept. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen,ez nagy segítség!

És te magyaroktól bérelsz?Én azt olvastam,hogy nem az a legjobb megoldás.És még egy kérdés,ha nem baj :)

Azt általában írják a hirdetések,ha ott lakik a tulaj?Vagy minden esetben ott lakik?


Igen,tudom,hogy itt pont külön költség,csak hirtelen nem találtam olyat amit (ha már ott tartanék) megnéznék ,és benne vannak a számlák is :).


Köszi!!

2013. szept. 13. 11:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Most telóról írok, tehát ékezettel, de elnézést az esetleges hibákért :)

Értem mire gondolsz, én is úgy bérlem a szobát, hogy számlát nem kell külön fizetnem.

Nem magyarokkal vagyok. Ennek az az oka, hogy az 1-es zónába jöttem és erre nem találtam magyarok által kiadó szobát.

A tulaj vagy a házban lakik, vagy pedig bizonyos időnként jön ellenőrizni (pénzt elkérni, megnézni hogy pl. a mosógép működik-e). Ugye én magával a tulajjal beszéltem. A ház ahol vagyok, úgy néz ki, hogy 1. szobában él 3 bangladesi, 2. szobában egy spanyol srác, 3. szoba az enyém, 4. szobában lakik a tulaj a testvérével (egyébként ők is bangladesiek). Tehát vagyunk 7-en a házban, de nem zavar. Fürdőszoba, konyha mindig tisztán van tartva, tiszteletben tartjuk egymást. Laktak Magyarországon magyarokkal, de ott alig vártam, hogy eljöhessek. Tehát nem szabad általánosítani.

2013. szept. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ó,semmi baj...én meg sosem nézem mit írok,csak írom,mikor elküldöm utána vezsem észre,hogy itt kimaradt egy szó,azt meg egybe írtam,szóval,nyugi :).

Áhh!Értem!köszönöm!

Közben eszembe jutott még valami :)

Nem tudom erről mennyit tudsz,de azért rákérdezek,hátha.

Azt olvastam,hogy általában csak szobát bérelnek a külföldiek,és utána néztem,h miért.Elvileg ahhoz,hogy mondjuk egy 3-4 szobás lakást béreljenek min. 3 éve kell élni az országban.Erről esetleg tudsz valamit? :)

bocsii

és köszi ismét :)

2013. szept. 13. 16:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Errol nem nagyon. Lehet van ahol kerik, van ahol nem. Most csak arra gondolok, hogy vannak akik csaladostul, gyerekkel koltoznek. Valoszinuleg ok sem egy szobaban fognak yomorogni harman/negyen.
2013. szept. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Végül is,most,hogy mondod... akkor még van remény :).
2013. szept. 15. 13:26
 7/10 Peterke666 válasza:

ha otthonról akarsz szállást foglalni akkor a legegyszerűbb ha bemész a Londoni Magyarok Budapesti Irodájában. Ha már 1X kint leszel az elején van hol aludnod, segítenek az NI számban, bankszámlanyitásban is, utána meg ha találsz jobbat olcsóbbat kintről egyszerűbb nézelődni.

Sok lakáshoz ugyanis referenciát is kérnek az ügynökségek, valamint általában 1 hónap deposit van és 1 hónapot előre kell fizetni.

Remélem tudtam segíteni, Sok sikert!

2013. szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Wow!Erről még nem is hallottam,mármint az irodáról.Köszönöm szépen!Igen,nagy segítség!

Köszi!

2013. szept. 16. 12:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem rég költöztem ki a párommal.


A legolcsóbb a külső kerületekben levő magyar tömegszállások. Nyilván. Ezeket per fő per hét-re adják ki, minden számlával. 50-150 között mozognak.


Ha ti többen jöttök, akkor szerintem nektek egy önálló lakást érdemes bérelni. Szerintem jobb ha közel laksz a munkahelyedhez, nem a jegyárak miatt, mivel valószínűleg a napi egy oda-vissza busz vagy metrót így sem úgy sem úszod meg. Hanem azért mert ha többszöri átszállással jutsz el csak oda, nem fogod megkapni az állást. Általában nem vesznek fel olyanokat, akik messziről járnak be, akkor sem ha az idejük engedné.


Mi 2 hét alatt találtunk lakást. Mivel nem volt semmilyen referenciánk, ezért 3 hónapot előre ki kellett fizetnünk, kb ugyanennyi kauciót, plusz az ügynökségi díjat. Számlák ezen felül, a saját nevünkön vannak. De persze mi csak ketten lakunk.


Minden csak pénz kérdése. Ha nincs pénzetek, akkor tömegszállás külső kerületben. Ha van, akkor érdemes bentebb, élhetőbb helyet választani.


Szerintem otthonról nem tudod elintézni, mivel mielőtt kiveszel egy lakást, legalább érdemes megnézni. A magyar irodával lehet egyezkedni, de szerintem nekik csak tömegszállásuk lesz, és előre nem tudod megnézni hogy milyen.


Mi a rightmove-on kerestünk albréleteket, mindegyiknek van egy ügynöke, felhívod, elmész megnézed, ha tetszik utalod a foglalót, utána elkészítik a szerződést, utalod a maradékot, és amint megérkezett a pénzt, beköltözhetsz.


Csak olyanoknak adják ki, akiknek van fedezetük. Ha nincs munkád és referenciád, akkor előre egy összegben kérik a pénzt, fél, egy évre. Ha van munkád, akkor megnézik mennyi az éves kereseted, és az alapján elutasítják, vagy elfogadják a kérvényedet. Nekünk több helyen is volt, ahol azt mondták hogy nem adják ki keleteurópai bevándorlóknak, holott van pénzünk.


Nincs olyan hogy csak több év után vehetsz ki lakást. Természetesen. Bármikor bármit kivehetsz, ha van rá pénzed.


Ha nem magyar házba mentek lakni, és csak ti akartok az albiban lenni, akkor fejenként havi 500-800 fonttal számolhattok. A legalja tömegszállás (persze ezekben is külön szoba van mindenkinek, csak sok szobás, közös wc-konyha, stb.) pedig 300-400 font havonta.


Ha van még kérdéses szívesen segítek, mi épp most vagyunk túl ezen a költözés dolgon. :)

2013. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hú,nagyon köszönöm!

Jó látni,hogy milyen segítőkész emberek vannak.


Komolyan fejenként 500-800 font? :( Te jó ég...

Tudtam én,hogy ezt az aupairkedést nem arra találták ki,hogy jövőt építsünk belőle,csak ugorjunk egyet...de,hogy ekkorát... :)

Ezt a rightmove-ot megnézem most.Neked pedig írok pm-et :)


Köszönöm szépen!

2013. szept. 20. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!