Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most 27 évvel az atombaleset...

Most 27 évvel az atombaleset után, mekkora Kijevben a sugárzás?

Figyelt kérdés
86 után sokan megbetegedtek, de nem nagyon van információ

2013. szept. 12. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Kijevben gyakorlatilag semmi akkor még itt Magyarországon meg a világ nagy részén volt radioaktív felhő ami szépen lassan feloszlott. Prypiat környékén nagy még most is a sugárzás. Az akkor lezárt falvakba köztük Csernobil egy részébe is már visszaköltözhettek a lakók, igazából Prypiat az ami még ma is érintett a sugárzás szempontjából mert végül az van az erőmű közelébe csak területileg Csernobilhoz tartozik, de inkább Prypiat az ami még mindig veszélyes.

Láttam 1-2 éve egy dokumentum filmet amibe az volt hogy Csernobil bizonyos részeinél is már megszüntették a lezárt részt és ugyanúgy lakott terület lett, vannak olyan részek ahol az erőmű szarkofág építő munkásai tartózkodhatnak ugyan de ők sem lehetnek ott 3-4 napnál tovább, pihenő időre el kell menjenek onnan vagy valami ilyesmi volt. Ott is nagy még a sugárzás de már az egészségügy határ alatt. Eredetileg 86 ban úgyvolt hogy Kijev egy részét is kiürítették volna mivel ott is elég erős radioaktív port találtak, de mégsem lett kiürítve ott semmi, de a megbetegedések Kelet Magyarországon is jelentkeztek és itt is sokáig volt hogy kisgyereket csak indokolt és végszükség esetén szabadott a levegőre vinni és itt is csak hetekkel később derült ki hogy mi a harci helyzet, plusz a zöldség gyümölcsöket rongyosra kellett mosni ahhoz hogy fogyasztható legyen. Én még kb 2 éves voltam akkor nem tudom mi volt de mesélték a szüleim hogy akkor nagyon kellett figyelni.

2013. szept. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2013. szept. 12. 23:41
 3/3 nufnuf válasza:

kb. ugyanannyi, mint Bp IV-ben vagy Tatán.

100-150 nSv/h

Ahogy az előző válaszoló is írta, hogy mi is kaptunk bőven Csermobilból anyagot sajnos.

Hozzá kell tenni, hogy ez a levegőből mért adat. A talajba, növényzetbe Ukrajnába azért jobban beszivárgott a cucc. A 2-es zónában néhol olyan háttérsugárzás van a levegőben, mint pest egyes részein, de ugye a talaj miatt lakhatatlan lesz még kb. 28e évig.

2015. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!