Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pályakezdő munkanélküliek:...

Pályakezdő munkanélküliek: nektek van, aki megveszi a teljes árú BKV bérletet, vagy pedig lyukasztgattok, ha utaztok valahova?

Figyelt kérdés
2013. szept. 14. 20:30
 1/4 anonim válasza:
Miért venné meg akárki is a bérletet annak aki nem dolgozik?
2013. szept. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tény, hogy egy munkanélküli nem jár el nap mint nap dolgozni, így nem lenne eléggé kihasználva a BKV bérlete. Meg aztán nem is biztos, hogy egy hozzá közel álló (szülő, családtag, stb.) meg tudná magának engedni anyagilag, hogy a pályakezdő munkanélkülit minden hónapban támogassa 10.500 Ft-tal. Viszont egy munkanélküli sem ülhet egész nap bezárva a lakásba, hiszen aktívan kell állást keresnie, és ezen kívül is járhat még el egyéb helyekre. Vagy pedig dönthet úgy is, hogy mivel már jó ideje nem talál állást, belekezd egy újabb képzésbe (és ehhez a képzéshez nem jár minden esetben diákigazolvány, tehát elvileg meg kéne fizetnie a teljes árú bérletet). Tehát utaznia kell, vagyis legalább olyan szinten van szüksége anyagi támogatásra, hogy valaki fizesse neki a busz-, villamos- és metró jegyeit. Ezért kérdeztem azt, hogy van olyan, akinek még így is fizetik a BKV bérletét, hogy az nem lenne eléggé kihasználva, vagy pedig minden egyes alkalommal lyukaszgattok, ha mentek valahova?
2013. szept. 15. 11:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Október végéig érvényes a diák, úgyhogy addig szerencsére a diák bérletre is jogosult vagyok.
2013. szept. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, egy darabig még nekem is érvényes volt a diákom, és addig diákbérletem lehetett, így tudtam rendesen utazni.
2013. szept. 16. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!