Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sopron vs. Szombathely? A...

Tüszi kérdése:

Sopron vs. Szombathely? A napfényes Szabolcs megyéből, hova érdemesebb költözni? Egy gyerekes család vagyunk.

Figyelt kérdés
2013. szept. 16. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Miből gondolja mindenki, hogy itt sokkal jobb a helyzet? Én soproni vagyok. Sopron az egyik legdrágább magyar város, az osztrák határ közelsége miatt. Magasak a bérleti árak, egy panel pedig 7-8 milliónál kezdődik, egy telek kb. ugyanennyi. Ráadásul egyeltalán nem olyan nyugodt itt az élet, meg nem olyan barátásgosak az emberek, mint azt a keleti részről mondják, állítólag sokkal nagyobb a rohanás és sokkal stresszesebb. Munkát normálisat csak akkor van esély találni, ha van ismerősöd, aki benyom valahova, máskülönben marad valamilyen pénztárosi, vagy árufeltöltői meló, havi nettó 80ért (bár nem tudom milyen végzettségetek van, talán mérnökként lenne esély jobb állásra). Ausztriába meg nehéz kijutni, főleg, ha nem tudtok németül. Szombathelyen is nagyjából ez a helyzet (tudom, mert gyakran járok).

Én azt gondolom, hogy az elmúlt években nagyon sokan jöttek már ide keletről a jobb élet reményében, már túl sokan is, ennyi embernek már nem biztos, hogy lesz lehetősége elhelyezkedni.

2013. szept. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne,mert mi meg Hajdú-Bihar megyéből költöznénk a két hely közül valamelyikébe,szintén gyerekes család. :)Állítólag mindkét hely szép,főleg Sopron.Férjem Ausztriába dolgozik,ezért szeretnénk közelebb költözni.Mi albérletet keresünk,de nagyon nehéz megfelelőt találni.
2013. szept. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sopron draga, szinte csak fodrasz es fogorvos van itt, alig vannak programok, nincs tomegkozlekedes. Alberletet kb 1000 Ft/nm havonta, de ez meg a kisebbik gond, a nagyobb, hogy nem is lehet kiado lakast talalni, mert (hivatalos adatok szerint) szazszoros a tuljelentkezes. A varos kornyeke es az az 1-2 utca a belvarosban szep, Ausztria (Eisenstadt, Becs) viszont kozel van. Szombathelyen altalaban jobb a helyzet, viszont Ausztrianak csak a kihaltabb reszei vannak kozel, es a szebb tajakert is messzebb kell menni.
2013. szept. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Írány Sopron, és találj munkát a kedves szomszédainknál! Szombathely sötét, és uncsi!
2013. dec. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem itt szőlettem, de Szombathely mellett nőttem fel és most Sopronban lakom. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is. Sopronban szinte semmilyen program nincs, a boltok pedig teljesen az osztrák ízlésre vannak kihegyezve, viszont lehet kirándulni. Szombathelyen sokkal több lehetőséged van, ha a gyerekedet be szeretnéd iratni sportolni, zeneiskolába, táncolni stb és több a program. Sopronban szinte lehetetlen albérletet találni, vagy ha mégis, akkor horror áron, ez alsóhangon 100e per hó + rezsi. Ha a városban akarsz dolgozni, akkor Szombathelyen sokkal előbb találsz állást, de ha Ausztriában, akkor mindenképpen Sopron. Sopronhoz közel van Eisenstadt, Mattersburg, Wiener Neustadt és Bécs, Szombathelyhez meg csak Oberwart, de a német mindenképpen kell a kinti munkához. Ha az itt lakókról van szó, akkor mindegy, egyik hely sem a kedves, vendégszerető és befogadó emberekről híres, persze kivételek mindenhol vannak.
2014. jan. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!