Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit olvassak fel szereplőválog...

Mit olvassak fel szereplőválogatáson?

Figyelt kérdés
Szereplőválogatásra megyek és fel kell valamit olvasnom. Mit olvassak ami jó benyomást tesz? 13 éves vagyok. SÜRGŐS!
2008. júl. 3. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valami vers?De szereplőválogatáson adnak szöveget nem??
2008. júl. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szabadon választott és utána szerepjáték. De verset elég ha felolvasom és nem tanulom meg?
2008. júl. 3. 14:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én logopédia szakra jelentkeztem egyetemre és oda az alkalmassági vizsgára Örkény egypercest(novellát) vittem.van választék bőven...:-)sztem élvezetesek,mindenféle hangulatot tükröznek,szóval ez alapján el tudják dönteni h.alkalmas vagy-e?
2008. júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

itt van Örkényhez 1-2 példa..

2008. júl. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Örkényt én is javaslom, de csak akkor, ha érted a művet, amit felolvasol. És tükrözd hűen a stílusát.


Ha ez nem megy, akkor van pár szövegem, amit Kazinczy szép magyar beszéd versenyeken olvastam fel, ha gondolod, segítek.


Milyen szereplőválogatás lesz ez amúgy? :)

2008. júl. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez szép:


Radnóti Miklós:Éjszaka



Alszik a szív és alszik a szívben az aggodalom,

alszik a pókháló közelében a légy a falon;

csönd van a házban, az éber egér se kapargál,

alszik a kert, a faág, a fatörzsben a harkály,

kasban a méh, rózsában a rózsabogár,

alszik a pergő búzaszemekben a nyár;

alszik a holdban a láng, hideg érem az égen;

fölkel az ősz és lopni lopakszik az éjben.

2008. júl. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne verset vigyél. mivel gyerekszereplönek válogatnak a kordobol ítélve akár egy mesét is vihetsz. a lényeg hogy ne legyen hosszú és bele tudd magad élni.

pl andersen, vagy más mesékböl. vagy olvass fel egy részt egy kötelezöböl mint a pálutcai fiuk, vagy egri csillagok. olyan részt válassz ami esemény dús és jól elötudod adni.

nézd meg mi bvolt a suliban az elözö és következö év kötelezöi vagy ajánlott olvasmányai és abbol olvass egy jó kis részt fel.

olyat keress ami egy 13 éves gyerekhez illik ne valami felnöttes dolgot.

2008. júl. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!