Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a naturizmus lényege?

Mi a naturizmus lényege?

Figyelt kérdés
Mert én csak azt látom, hogy meztelenül szaladgálnak mindefelé. Szerintem csak a magamutogatásról szól az egész! Az nem lehet, hogy valakit zavarjon a természet élvezetében egy fürdőruha!
2008. júl. 4. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

úgy látom van egy szilárd álláspontod. Mit szeretnél? Miért raktad fel ezt a kérdést? Megerősítésre vágysz?


ha tévednék a megitéleseddel kapcsolatban, akkor itt van egy kis olvasnivaló:


[link]

2008. júl. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
A naturizmus vagy nudizmus jellemzően azt jelenti, hogy emberek meztelenül vannak együtt (általában vegyes nembeli) csoportokban olyan tevékenység végzése közben, amelynél a meztelenséget nem tartjuk szükségesnek.
2008. júl. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Saját véleményeket, álláspontokat várok, nem a Wikis idézeteket!

Persze, hogy van véleményem, mint mindenki másnak is! Igazából azt vártam, hogy lesz valaki aki megpróbál saját érvekkel meggyőzni!

2008. júl. 5. 08:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért is kellene téged meggyőzni? Azt akarod, hogy beszéljünk rá olyanra, ami a nézeteiddel ellenkezik? A strandon vagy egy naturista kempingben nem a magamutogatásért vannak ott az emberek. Egyszerűen jó, és kész. Utána már idegesít a fürdőruha, mert anélkül még jobb. Annak, aki szereti. Próbáld ki (én megtettem, és bejött), és alkoss véleményt ha tetszik, hajrá, ha nem, akkor sincs baj.
2008. júl. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Amiért én az exibicionizmust látom benne az az, hogy ha megnézem egy-két honlapon a képgalériát, akkor azt látom, hogy az este amikor már fázik az emberke, akkor felveszi a pólóját, de kilóg belőle a nemi szerve! Csak a háta fázik?

Mint itt (lap alja középső kép):

[link]

2008. júl. 6. 21:44
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

nem akarunk meggyőzni.


Sőt, aki ebben magamutogatást lát, azzal még beszélgetni sem nagyon.


Tudod, ha valaki előitéletektől mentesen közelít, érdeklődik, akkor azzal szivesen beszélünk. Aztán vagy tetszik neki a dolog, vagy nem.


De azzal, aki eleve úgy indít, hogy velünk baj van, azzal leginkább nem foglalkozunk. Ha akar füstölögjön magában, ettől nekünk sem jobb, sem rosszabb nem lesz.


Most komolyan, azt aki hajlandó csomó, jobbára ismeretlen ember elött meztelenre vetkőzni, szerinted érdekli, hogy mások mit gondolnak erről?

2008. júl. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Nudista strandon nem a magamutogatás a lényeg. Senkit nem érdekel a másik hogy néz ki.. Nem azért csináljuk.

Én kicsi korom ótá járok egy bizonyos kempingbe. Jó társaság, olyanok vagyunk mint egy nagy család.

És attól független ha elmegyek egy "normális" strandra ugyanugy felveszem e fürdőruhát, nem okoz gondot, de ne mondd már h az mien k.rva jól néz ki mikor tele vagy szép fehér foltokkal amit a textiled okozott..

És egyet értek az előttem válaszolóval is.

2008. júl. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A naturizmus lényegét mindenki önmagában találja meg. Az igazi naturisták nem igazán kérdezik, a másiktól, hogy te miért élsz meztelenül? Több oka is lehet, hogy valaki miért naturista, ezek közül néhány: kényelem, filozófia, természetszeretet...stb.

A felvetéedre válaszolva, hogy a magamutogatásnak valami formája lenne, tapasztalatból mondhatom, hogy nem így van. Egy naturista strandon messziről kiszúrják azt az illetőt, legyen az férfi vagy nő, aki azért megy oda, mert szexuális élvezetet okoz neki, h mások látják meztelenül vagy ő láthat másokat. Finomabb esetekben a kiközösítés nyilvánvaló formája jelenik meg, durvább esetekben megkérik a távozásra. Mind kettőre láttunk már példát. Végezetül, mi egy 29 és 25 éves pár vagyunk, régóta járunk naturista helyekre, de eszünkbe nem jutna magunkat mutogatni nyilvános helyen.

Szerintem próbáld ki és megtapasztalod, hogy az itt szóloknak igaza van :)

Üdv:

T

2010. márc. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!