Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elkezdett rohadni a kaktuszom...

Elkezdett rohadni a kaktuszom alja, mit csináljak? Többi lent.

Figyelt kérdés
Már majdnem egy éve megvan, nőtt is, meg minden, aztán költöztünk, és se szó, se beszéd elkezdett rohadni. Mi baja van? Ugyanannyi időnként kap vizet mint eddig és naggyából ugyanúgy éri a nap. Meg lehet még menteni?

2013. szept. 25. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Probald meg esetleg uj foldbe ultetni, meg egy kicsit kevesebb izet adni

el tudom kepzelni, hogy a kapott vizmennyiseg mindig csak egy picit volt tobb, igy hosszu tavon lesz csak sok..

N3m ertek hozza, de ha nem frrtozest kapott el, en ezt tartanam logikusnak:)

2013. szept. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meg fogom próbálni :)
2013. szept. 26. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Rohadásnak indult kaktuszt nem ültetünk el. Egy éles fertőtlenített késsel vagy pengével vágd le a rohadt részt, teljesen addig, amíg nem látod úgy, hogy belülről teljesen zöld az egész növény. Majd egy száraz, levegős, lehetőleg napsütötte helyre tedd ki, hogy minél hamarabb beszáradjon a friss vágási seb. Ha ez megvan lehetőleg száraz földbe ültesd el, jön a tél, ilyenkor már pihennek, ki kell bírnia tavaszig, akkor fog növekedésnek indulni. Télen legyen hűvösebb helyen és ne öntözd.
2013. szept. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönom. Csak az a baj hogy a kaktusznak majdnem az egész alja rohadt. Akkor vágjam le? De akkor honnan lesz neki gyökere?
2013. szept. 28. 07:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen vágd le. Az egész barna színű általában nyálkás részt le kell. Teljesen addig, amíg egészséges résszel nem találkozol. Ha beszárad a friss vágott seb, tehát egy világos barnás? kéregszerű réteg képződik rajra, majd onnan törnek elő gyökerek. Nem tudom milyen fajta lehet, (egy kép jó lenne) de ha az alja is nagyon tövises, onnan is körben néhány sorban vágd le. Elültetni is egyszerűb lesz.
2013. szept. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos elkéstem. A kaktusz, mielőtt észeevehettem volna, belülről kirohadt. :(
2013. okt. 1. 21:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egész? Ilyenkor nem szabad várni egy napot sem. Minnél tovább vársz, hogy hátha magától rendbejön, annál hamarabb megy tönkre.
2013. okt. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!