Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor nyílik az ajtó kifelé...

Roll186 kérdése:

Mikor nyílik az ajtó kifelé és mikor befelé?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdésed,"mikor?"

Általánosságban érdemes a kifelé nyiló ajtó.

1.Belső térből nem foglal el helyet,lehet ott egy polc,stb.

2.Veszély esetén,pláne nagy tömegnél gyorsabb,kevésbé balesetveszélyes a menekülés.(Ha neki szorítanak az ajtónak,nem tudod befelé nyitni.)

Szigetelt bejárati ajtóknál alkalmazzák a befelé nyitást,jobb hatásfokkal szigetelnek,némely gyártó kifelé nyitású telepítés esetén,automatikusan semmisnek tekinti a későbbi garanciális igényeid.

Beltéri ajtóknál a nyitásirányt megint a praktikusság határozza meg.

Remélem,tudtam segíteni.

2013. szept. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen megfontolásból de mifelénk mindenkinél befelé nyílik a szoba és bejárati ajtó, a fürdőszoba és mellékhelység ajtaja viszont kifelé. Nem tudom ez máshol is így van-e de nálunk a környéken mindenhol ezt láttam. :)
2013. szept. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Biztos van rá szabvány,ezt egy-két helyen én is megfigyeltem.Lehet,hogy így a lecsapódó pára nem tud lecsorogni az ajtólap és a tok közé?
2013. szept. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!