Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A 80-as IQ-val hogy lehet...

A 80-as IQ-val hogy lehet boldogulni?

Figyelt kérdés
pszichológus mérte fel.

#IQ #pszichológus..
2013. szept. 29. 22:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%

130-as IQ-m van és néha dicsekszem vele, mert önbizalom-hiányos, depressziós és egyéb fóbiákkal megáldott ember vagyok. Úgyhogy ez az axióma, amit egyesek próbáltak meg itt felállítani, nem teljesen állja meg a helyét a való életben.


Emberek mindig akkor kérkednek valamivel, amikor bizonytalanok magukban, vagy ellensúlyozni próbálnak valamit.

2013. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem 14 évesen 135 feletti a iq-m és néha hülyébbnek érzem magamatt az embereknél körülöttem.Am. szerintem 80-as iq-val bármi lehetsz.Csak annyit tudok mondani, hogy mindent bele és sose

add fel! (nem az iq határozza meg az intelengenciát)

2013. okt. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Akkor a 70-es IQ az mar meghatarzhatja a tanulási folyamatokat? Hát igen enyhe értelmi fogyatékosnak vagyok nyilvánítja
2021. okt. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 BringaManó ***** válasza:

Ha így van (ha ez egy hivatalos papír, nem valami netes teszten jött ki), akkor bizonyára valamivel nehezebben tanulsz, mint a "nagy átlag", de ezt talán észre is vetted.

De mi a kérdésed?...

2021. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az iq bizonyos dolgoknak bizonyos idő alatti megértését szolgálja.Lényegébben a logikára hajaz.Attól még lehetsz zseni,hogy nem olyan magas az iq-d.Memóriára pl nem nagyon van hatása.Szerintem kiváló memória nem feltétlenül társul magas intelligenciához
2021. okt. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 BringaManó ***** válasza:

igen, de hogy jön ide a memória?... :-o a tanulási képességek / tanulási nehézségek témája nemcsak a memóriáról szól (arról is), hanem még inkább arról, hogy az ember hogy tudja alkalmazni a korábban tanultakat, általában kicsit más körülmények között.


amúgy az IQ-tesztek is próbálják ezt a képességet felmérni, hiszen gyakran "tanítanak" feladatról feladatra, és vagy sikerül alkalmaznod a korábban elsajátítottakat, vagy nem...

meg hát az intelligenciára is van az a közkedvelt "definíció", hogy a változáshoz való alkalmazkodás képessége, ugye, ld. a pólófeliratot:

[link]

[link]


(vagy erre rímel az is, hogy "problémamegoldó képesség", ami alatt értelemszerűen leginkább olyan probléma értendő, ami nem egy "sablonos feladvány")

2021. okt. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!