Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti is utáljátok, ha nem a...

Ti is utáljátok, ha nem a beceneveteken szólítanak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a teljes nevetekre. Pl.: Niki helyett Nikoletta, Kriszti helyett Kriszta vagy Krisztina...


Én rühellem ha a teljes keresztnevemet kimondják, ami amúgy Bianka, jó egyszer-egyszer belefér, de hosszútávon az idegeimet szokták tépni vele. Hiába kérem, hogy szólítsanak inkább Biának, ez így rövidebb, de mindig azt mondják, hogy az úgy nem esik a szájukra, mivel a "ka"-val a végén eleve olyan mintha valami becenév lenne.


Na mindegy szóval, nekem ez olyan kislányos beütésű név és nem szeretem ha így hívnak, ehhez képest mindig le "Biankáznak" :))

Ti hogy vagytok a nevetekkel?


17/L



2013. szept. 30. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon nehezen viselem azt, ha a legintmebb környezetemen kvül becéznek. Csak szüleimtől és páromtól fogadom el. Nem kérem ki magamnak a becézést, de nagyon nem csípem.
2013. szept. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Engem nagyon ritkán szoktak becézni pedig lehet. Itthon általában hugi vagyok barátok/barátnők meg kimondják a nevem vagy valami gáz becenevet aggatnak rám amivel piszkálnak egy darabig:).A Bianka szép név^^ .
2013. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem AZ zavar, ha valaki becenéven szólit, azért van a keresztnevem, hogy azt használják.
2013. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ubul Ubul válasza:
Szar lenne, ha Pityunak vagy Pistának neveznének.
2013. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na hát igen, van ilyen is.. De szerintem (így az én estemben) a Bia még belefér, de pl a Bius az azért egy idegentől elég furcsán hangzana, kicsit már sok lenne.
2013. szept. 30. 19:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Leginkább, barátokra, osztálytársakra/munkatársakra gondolok :)
2013. szept. 30. 19:19
 7/8 Ubul Ubul válasza:
Nem az a fontos, hogy mi a neved, hanem hogy ki vagy :)
2013. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem meg pont az zavar, ha valaki nem Veronikának hív. Még a szüleim sem becéznek.

17L

2013. szept. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!