Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi a helyettesítési értéke?

Mennyi a helyettesítési értéke?

Figyelt kérdés

Beteg vagyok ezért nem vagyok suliban_Előrre is kössz a válaszokat!!!

x+1/x+5

x+1/x-8

x-3/x+5

x-3/x-8?



2013. okt. 3. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor nyilván van időd a házi feladatra is.
2013. okt. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ha nem értem?
2013. okt. 3. 12:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy nem érted, mert úgy írtad le, hogy mi sem értjük.


A helyettesítési érték kiszámításához az x helyére be kell helyettesíteni a feladatban szereplő számot. Na ez az, amit nem írtál le.

2013. okt. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos én is beteg vagyok,de ha meggyógyultam, megmondom a megoldást.
2013. okt. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De csak ennyi volt leírva

!!!!!!!

2013. okt. 4. 08:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor könnyű dolgod van. Hivatkozhatsz arra, hogy nem teljes a feladat megfogalmazása, ezért nem lehet megcsinálni.
2013. okt. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de csak ennyi volt
2013. okt. 6. 12:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, tényleg nem lehet így megoldani a feladatot. Ha nem mondják meg, mennyit kell x helyére helyettesíteni, akkor nem tudsz kiszámolni semmit, hiszen így az egész határozatlan, mert x-től függ. Nem tudom, milyen körülmények között került hozzád ez a feladat. Ha valaki lemásolta neked, akkor hiányosan másolta le, ha így írta föl a tanár a táblára, akkor nem írta le, mennyi az x, ha pedig így van benne a könyvben, akkor ez sajtóhiba.


Szerintem helyettesíts be valamilyen egész számot, és oldd meg úgy. Legalább látja majd rajtad a tanár, hogy nem voltál lusta, meg azt is, hogy érted, hogy mi a lényeg, és kell az x értéke. Ennek szerintem örülni is fog a tanár.

2013. okt. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tk-ból van!

Ok!Köszi!

2013. okt. 7. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!