Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinek milyen anyagi vesztesége...

Kinek milyen anyagi vesztesége származott butaságból, naívságból, hogy tettétek magatokat túl azon, hogy jogilag tehetetlenek vagytok és jót nevet rajtatok aki jelentősen megkárosított anyagilag?

Figyelt kérdés
Albérlők akik lelépnek milliós kárt csinálva például.
2013. okt. 4. 21:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy ki nem fizetett külföldi munkaátverés...stb .
2013. okt. 4. 21:08
 2/11 anonim ***** válasza:
Mennyiben kapcsolódik a kerdes a csaladi kapcsolatok témakörhöz???
2013. okt. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Annyiban ,hogy családok mennek tönkre amiatt,hogy nem igazán hatékony a jogérvényesítés törvényesen.
2013. okt. 4. 21:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon jó a kérdés.

A borzasztóan naiv anyukám jószívét használta ki az egyik bűnöző életvitelű rokon, röpke 2 millióval tartozik nekünk, illetbe még egy millióval segítettünk nekik vagy 15 éve, mert a nagymamánk tartja el, együtt laknak és a nagymamát is az utcára tették volna, ha mi nem adunk nekik pénzt..

2013. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Olyan nagy nem volt, de pl. most a T-Home nevethet a markába, hogy kitalálták, ha valakinek lejár a hűségnyilatkozata, és az illető nem jelzi előtte egy hónappal, hogy meg akarja hosszabbítani, jól megemelik a díjat. Ebbe most belefutottam és eddig 5000 Ft-omba került. És közben folyamatosan hazudnak a telefonba össze-vissza. És néha a Tescoban bedőlök az elcserélt ártábláknak, ilyenkor nagyon dühös vagyok és megfogadom, hogy soha többet nem teszem be oda a lábam.
2013. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem is palira vettek, de szerencsére csak pár ezer forinttal.A legnagyobb érvágás 150 ezer forint. Azóta óvatosabb vagyok ha pénzről van szó, és nagyon-nagyon kevés embert segítek anyagilag

Pl:

- 5000 forint- kijött egy felszólítás hogy fizessek be 5000 forintot mert megbüntettek rossz helyen parkolásért. beijedtem, rohantam kifizetni. Rá 1 napra hallottam hogy a rádióban bemondta a jogász, hogy nem szabad kifizetni, mert most mindenkinek kiküldték akiknek lejárt az 5 éves türelmi idő.. Kiderült, hogy az én autómra akkor történt bírság amikor még más volt a tulajdonosa..

Visszakérhettem volna a pénzt, de gyanítom, hogy több fejfájást okozott volna, így úgy voltam vele, hogy költsék gyógyszerre..

30 ezer forint- kiadtam a lakásomat, és egy darabig minden rendben volt. Rendesen fizettek, rendesen adóztam. Egyik hónapban jöttek azzal hogy csak fél havit fizetnek. A következő hónapban is csak fél havit fizettek, de akkor már a sarkamra álltam. Jeleztem hogy vagy kifizetik a 2 hónap fél havidíját vagyis 30 ezret, vagy mehetnek amerre akarnak. Nem tudtak fizetni, inkább leléptek.. Így buktam 30 ezret

150 ezer forint- Azt hittem jó barát, így amikor kölcsönkért, és megsajnáltam (gyerekekkel jött, hogy éheznek) adtam 150 ezret úgy, hogy semmi kamat, semmi + pénz, mindegy hogyan fizeti vissza egybe vagy havonta..a lényeg hogy 2 éven belül adja vissza. Ennek 4 éve.. Mindig ígérgeti, de már kevésbé bízok benne...

2013. okt. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, egyébként pont ma olvastam itt egy régebbi kérdésben, hogy egy családhoz beköltözött albérletbe a távoli rokon és nem tudták két évig kirakni, milliókkal lóg nekik és feljelentgetés is volt.
2013. okt. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nálunk albérlő lelépett 200.000 Ft albérleti díj és összesen 300.000 Ft rezsitartozast hátrahagyva.

A telefont nem veszi fel ,illetve ha mégis akkor azt mondja ,hogy ne zaklassam ,mert rám küldi a barátait ,azt mondja hogy a szerződés nem hiteles szerinte,mert nem közjegyző által hitelesített .Van pofája ezt mondani és azt mondta ,hogyha esetleg a végrehajtó vonni kezdi aző általuk felhalmozott rezsi miatt a férjem bérét azt majd ő utólag kifizetgeti ...


A férjem amatőr módon adta ki másfél évig nekik.

2013. okt. 4. 21:37
 9/11 anonim válasza:
Nekünk a tulaj nem fizette vissza a kauciót amikor elköltöztünk az albèrletböl. 120 ezer ft. Másnak lehet, hogy nem sok de nekünk hiányzott.
2013. okt. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És az albérlődnek igaza is van. Sajnos. Nem tudsz mit tenni, csak megemészteni.
2013. okt. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!