Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ez most nagyon...

Szerintetek ez most nagyon ciki egy Punknak?

Figyelt kérdés
Punk vagyok, nos haverom múltkor facebookon küldött egy linket youtoberól, nos megnyitottam és discós zene volt. Igaz , hogy azonnal lekapcsoltam, de attól , hogy véletlenülbelehallgattam abba a flörtelembe, szerintetek még mondhatom magam punknak? Nagyon ciki ez számomra, nemtudom, hogy mondkam el a punk haverjaimnak ezt. A haverral aki kűldte a linket azóta nem beszélek, talán le is fogom tiltani, mert mindig eszembe hut. Hogy tudta velem ezt tenni, és sose ártottam neki.

2013. okt. 4. 23:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A helyesírást nézzétek el, nagyon ideges vagyok...
2013. okt. 4. 23:04
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez nem a humor kategóriába akart menni?
2013. okt. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem viccelek! Tényleg nagyon zavar ez az egész ügy!!
2013. okt. 4. 23:18
 4/14 2xSü ***** válasza:
96%

Ez alapvetően erkölcsfilozófiai kérdés. Különbség van szabad akarat és szabad cselekvés között. A kettő nem feltétlenül találkozik, az ember néha egészen más tetteket kénytelen megtenni, mint amilyeneket akarna megtenni. A kettő viszont hierarchiában áll egymással, a szabad akarat a lényeges, a szabad cselekvés csak annyiban fontos, hogy lehetőleg kövesse a szabad akaratot.


Az, hogy önhibádon kívül, akaratod ellenére kénytelen voltál egy tettet megtenni, az erkölcsi szempontból nem bűn. Esetleg tehettél volna elkerülő lépéseket, mondjuk az adott videót 0 hangerővel nyitod meg, de az ember nem tehet minden esetben ennyire körültekintő, hiszen képtelen lenne élni a sok óvintézkedés miatt.


Mindenesetre talán megnyugtató lehet jelen esetben némi ókori filozófiát tanulmányozni, az talán eloszlatja az esettel kapcsolatos bűntudatodat.


Mondjuk az abból származó bűntudatot, ami abból származik, hogy punkként ókori filozófiát olvasol, azt már nem tudom mi oszlatja el, de a jó hír, hogy szintén filozófiai oldalról megvizsgálva a punk is csak a világ egyik illúziója, múlandó. Lehetőséged van arra is, hogy a továbbiakban nem a punk értékrendet követed, hanem esetleg beolvadsz a tömegbe, elfogadod, hogy az igénytelen zene is lehet szórakoztató, és immár büszkén lehetsz a diszkósok szubkultúrájának méltó, oszlopos tagja.

2013. okt. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,


Zseniális válasz! Minden tiszteletem!

2013. okt. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Na hát te nagyon hülye vagy, ne haragudj...
2013. okt. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha igazi punk, akkor semmi ilyesmi nem ciki. Eleve egy igazi punk nem is gondolkozik azon, hogy valami ciki-e.
2013. okt. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Dezso te vagy az?
2013. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
hát én meg kérdeztem tole hátha Dezso neve
2013. okt. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Nem kell lepontozni! válasza:
Nem ciki, nem direkt halgattad meg! A haverjaidnak meg nem muszáj elmondanod!
2013. okt. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!