Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen jogaim vannak az...

Milyen jogaim vannak az apával szemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 2 gyerekem és apjukkal szakítottam 6 éve úgy, hogy jól megvert. Hibáztam hogy összejöttem vele,mert már akkor is volt börtönbe, de sajnos már nem tudom visszafordítani. Az a lényeg,hogy a gyerekek szépek, okosak és én is sokat tanultam azóta. Jelenleg is tanulok, hogy mindent megtudjak adni nekik. Az apjuk nem volt rájuk kíváncsi a szakításunk óta,de előtte se volt egy mintaapa. De most megint börtönbe van, kb. 1 éve tudtam meg és írogat a gyámhatóság felé,hogy most leveleket akar kapni a gyerekektől és képeket, akik nem is ismerik és ráadásul 1-2. osztályosok. Valamint pénzbe kerülnek a képek és a levelek, de az apa soha nem küldött egy fillért se és mikor szabadlábon volt, akkor sem jött soha feléjük se. A gyámhatóság meg ragaszkodik ahhoz, hogy kötelességem küldeni neki képeket és leveleket.De hogy? Amikor ez mind pénzbe kerül és 6 éve nem láttuk. Soha nem élhetünk nyugodtan? Mit csináljak? Milyen jogaim vannak??Aki tud, kérem segítsen?

Köszi!

Lilla


2013. okt. 7. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nagyon megütheted a bokádat, ha nem küldöd el a képeket.
2013. okt. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a helyedben felkeresnék egy ügyvédet. Vannak helyzetek amikor megszűnik a gyámsági jog a szülőknél, és ha jól emlékszem, a börtönviselt embernek nem sok gyámsági joga van..

Mindenképpen keress fel egy ügyvédet. Ha nincs rá pénzed, akkor kérj ingyenes jogi tanácsadást a lakóhelyedhez tartozó önkormányzatnál..

Egyébként nem kötelezhetnek arra, hogy anyagilag költségekbe verd magad.. A gyámügy sokszor nem gondolkodik , és csak úgy jönnek a szövegeikkel..

2013. okt. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!