Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ha egy tízen hat...

Gizike88 kérdése:

Szerintetek ha egy tízen hat éves lány nem akar haza menni a részeges apjához és nálam lakik márt lassan egy hónapja és most az apja fel akar jelenteni a rendőrségen hogy nálam lakik a lánya. Mit tudok tenni? Mivel jár ha még is itt tartom a lányt?

Figyelt kérdés
Vagy inkább küldjem haza?
2013. okt. 7. 13:43
 1/4 anonim válasza:
milyen rokoni kapcsolatban vagy a lánnyal??
2013. okt. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha a lány szabad akaratából van nálad, az apja csak üres szavakkal fenyegetőzik.

Ha a lányt befenyíti, hogy mondja azt, hogy nem volt szabad akaratából nálad, az megeshet és ciki. Ha a lány elmúlt 18, a lány egyedül dönthet arról, hogy hol akar élni, nem kell félnie az apjától.


A családon belüli erőszak és az alkoholizmus két különböző probléma, elkülönítve kell kezelni.

Mindenféle szerek használata fokozhatja az erőszakot, de nem okozhatja a az erőszakot. A kapcsolaton belüli erőszakkal oka az, hogy a bántalmazónak hatalom gyakorlási és irányítási vágyai vannak az áldozata felett.


Ha a családon belüli erőszak is fennáll, akkor a gyereket gyám alá is helyezhetik, ha nincs más gondviselője.


Mindenesetre itt nézz szét:

www.nane.hu


Akár kérj tőlük tanácsot, biztos jobban értenek hozzá, mint én.

2013. okt. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a lánnyal semmi rokoni kapcsolatban nem vagyok.És még csak 16 éves.Verni nem veri a lányt de márt alkalom volt rá
2013. okt. 7. 14:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak fenyegetőzik, hatalmat akar, és hogy féljél tőle. Lány szabad akaratából van ott, akkor ne lehet semmi bajod szerintem. De jobban járnál, ha a helyzet tisztázása véget megkérdeznél egy értelmes ügyvédet.
2013. okt. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!