Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért durarara lett az anime...

Miért durarara lett az anime címe?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem vágom hogy miért ez lett a címe. Lehet hogy én vagyok a szőke...

#Durarata
2013. okt. 10. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


"Although it is commonly claimed that the name "Durarara" is an onomatopoeia for the "revving of an engine," Narita states specifically in the first volume of the light novel series that the title means absolutely nothing. He had been editing the finished draft of his book, when his editor called. When prompted for a title, Narita "...just randomly gave a name, 'Du...Durarara?'" Upon hearing this, his editor responded saying, "Not bad. I kind of like ambiguous titles"


remelem ez segit

2013. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát sajna nem vagyok valami jó angolból ^^" de azért köszönöm :)
2013. okt. 11. 15:27
 3/5 anonim ***** válasza:

bocsesz, valamiért azt hittem ez csak angol felirattal létezik, ergo megy az angol neked.


de ma jókedvem van :)


"Habár a legtöbben úgy hiszik, hogy a Durarara az egy hangutánzó szó ami a mortor felpörgetésére utal, Narita (gondolom ez a szerző) kifejezetten állítja a light novel sorozat első részében, hogy a cím semmit sem jelent. Épp könyvének első piszkozatát szerkeszette, amikor a szerkesztő felhívta. Amikor a cím felől érdeklődött (mmint a szerkesztő) Narita "...csak véletlenszerűen adott egy címet: Du...Durarara?" amint a szerkesztőm ezt meghallotta, azt válaszolta: "Nem rossz. Valahogy szeretem a kétértelmű címeket."


üdv

2013. okt. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bocs az elgépelésekért, már nem vagyok szomjas :D
2013. okt. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) nem értem miért hittem hogy van valami jelentése :D
2013. okt. 11. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!