Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet-e itt dohányozni?

Lehet-e itt dohányozni?

Figyelt kérdés
Szegeden a paneldzsungel közepén leülök a padra, rágyújtok egy cigire. tőlem 15 méterre egy óvoda kerítése, a bejárata vagy 30 méter. Kijön egy vén hárpia a panelból, ahol ülök a padon. Rám förmed, hogy itt nem lehet dohányozni, el ne merjem dobni a csikket, szinte már anyázik. Miért ne dohányozhatnék itt? Szabad levegőn vagyok, nem a lépcsőházban gyújtottam rá, az ovisok fejébe sem fújom a füstöt és még csak dohányozni tilos tábla sincs kint sehol. Vagy talán lakó- pihenőövezetben már a dohányzás is tilos? :)

2013. okt. 14. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Na most mit szólsz! És képzeld a boldog békeidőkben Budapesten két olyan hely volt, ahol büntetlenül dohányozhattál. A saját lakásod és a kávéház. Ja meg a csendőr őrszoba, ahol mielőtt megverték a delikvenst, sehol máshol nem volt szabad.

Jelenleg van egy taxativ tiltás, de az önkormányzatok szigorúbb előírást is bevezethetnek, akár a település egészére is (ti. közterületekre)

2013. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nemdohányzó intézmények bejáratától 5m-ig nem lehet rágyújtani, illetve buszmegállóban, aluljáróban stb stb... ha kiülsz a padra a panelek közé ott nem büntethetnek meg, a vénasszonyok meg minden hülyeségért beszólogatnak... ne is törődj vele.
2013. okt. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

:D nem érdekelnek a békeidők és köszi a kérdésem remek 0%-os megválaszolását. Itt gyakorikédéseken annyi mindenki kötekedik :) Nem azért írtam ki, hogy beszóljatok, vagy flegmázzatok, hanem azért mert fel voltam háborodva, hogy egy számomra senki hogy beszél velem, csak mert dohányzok.

Második válaszolónak pedig köszi.

2013. okt. 14. 20:53
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Én úgy látom, az emberk fordítva gondolják, mint te. Tudod, lehet jogi szempontból igazad van. Az 5 méter kevsebb, mint 15. De erkölcsi szempontból nincs. Ha a hölgy elsőre és csípőből goromba volt, nem udvariasan kért, persze az sem helyes. Botor dolognak tartod talán, de az ember gyakran olyan szabályokat is betart, amit nem a hatalom diktál, hanem saját lelkiismerete határoz meg.
2013. okt. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És nekem milyen erkölcsileg rossz döntést hozott meg a lelkiismeretem abban, hogy ott gyújtottam rá?
2013. okt. 14. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!