Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jogos az Intrum Justitia...

Jogos az Intrum Justitia eljárása?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy van egy 70. 000 forintos Vodefoneos számlatartozásom amiről költözés miatt, és mivel megszüntették a telefonkártyámat és nem tudtak értesíteni, nem kaptam semmilyen értesítést rendezésével kapcsolatban. Majd egyszer az Intrum Justitia megtalált, hogy a számlatartozásom megközelítőleg 200. 000 forint s ez úgy nőt, hogy nem tudtam róla. Most küldtek egy levelet, hogy ráterhelik édesanyám házára a hitelt (a ház rajta van még további 5 személy nevén rajtam kívül), s az lenne a kérdésem jogos-e ez a követelés az Intrumtól, s lehetne-e csak a Vodefoneos részét rendezni ami ugye 70. 000 forint vagy kérjek részletfizetést amivel ugye elismerném, hogy jogos a követelésül, amit nem tudok, hogy jogos-e.

2013. okt. 22. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Jogos.

Ugyanis a törvény nem tudása vagy be nem tartása nem mentesít a tartózások alól. A szerződésben amit anno annak idején kötöttél a vodafonnal (és minden hasonló szerződésnél ami pénzről szól) van egy megjegyzés:

1. telefonszám változása esetén mindig értesíteni kell a másik felet (a te esetedben a Vodafont) az új elérhető telefonszám miatt.

2, Költözés esetén szintén mindig értesíteni kell a a másik felet az új elérhetőségi cím miatt.

Te ezt elmulasztottad. Sőt. Nem is mentél be a Vodafonhoz, hogy akár személyesen is tájékoztasd őket.

Feltételezem, hogy azt hitted)ahogy sokan) hogy ha nem tudják a címedet a tartozásod elévül.. Csak az nem jutott eszedbe hogy a Vodafon rendszeresen értesített téged a régi címen. Így mivel nem reagáltál sehogy sem, átadta az ügyed intézését az Intrum Justitia behajtócégnek. A tartozásod meg azóta kamatozik amióta a vodafon hajtaná be tőled.. Így igen, jogos a követelés, és jogos az eljárás is. Mivel ez már bírósági végzés segítségével megy..

2013. okt. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha 200 ezer akkor 200 ezer..ebből nem fognak elengedni semmit.a legjobban akkor jársz ha megegyezel velük részletfizetéssel...
2013. okt. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem jogos. Ugyanis te a Vodafonnal voltál szerződéses viszonyban. Harmadik félnek a beleegyezésed nélkül adták ki,az adataidat és adták el a követelést, ami jogszerűtlen, semmis. Jogi úton támadható. Nekem az a furcsább ebben a sztoriban, hogy egy 70 ezres tartozásról azért illene tudnod, hiszen te produkáltad azt a számlát. Nem volt hiányérzeted, hogy van még dolgod a Vodafonnal? Szóval a dolog nem jogszerű, de te is vastagon hunyó vagy, mert szerintem simán el akartad bliccelni az utolsó számla kifizetését.
2015. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Időpont ma 21:31

Nem jól írod. Nincs semmi törvénybe ütköző dolog ebben.

Vodafone hónapokig ha nem évekig próbálta a kérdezőt informálni, tájékoztatni, és visszakövetelni a pénzét. Mivel nem érték el, így a régi címére küldték mindig a levelet. A vodafone nem tudhatott a költözésről, így nekik az jött le, hogy a kérdező egyszerűen nem hajlandó átvenni a leveleket, nem hajlandó velük felvenni a kapcsolatot. Ezért a vodafone élt azzal a jogával, hogy a kérdező adósságát "eladta" az Intrum Justitiának. Innentől kezdve minden amivel a kérdező a vodafone szerződés kötött, átkerült a behajtócéghez, aki jogosan, és törvényesen jutott hozzá minden adathoz. Ezért jogos a követelés is..

2015. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdés 2013-ban íródott vagyis akkor még jogszerű volt, hogy a behajtó cég felvásárolja a tartozásokat, és ehhez nem kellett az adós belegyezése.
2015. febr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A követelès jogos, csak a követelő nem a megfelelő. 2012 októberben nyertem megaz első ilyen pert ezekkel a nyomorultakmal szemben.
2015. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!